Zavrieť

Porady

Používanie zimných pneumatík

Vedel by mi niekto poradiť,či už je schválené povinné používanie zimných pneumatík a tiež či môžu byť na jednej náprave rovnaké pneumatiky a na druhej náprave pneumatiky inej vzorky , rozmer musia mať samozrejme všetky
štyri rovnaký. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Luboso Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť,či už je schválené povinné používanie zimných pneumatík a tiež či môžu byť na jednej náprave rovnaké pneumatiky a na druhej náprave pneumatiky inej vzorky , rozmer musia mať samozrejme všetky
    štyri rovnaký. Ďakujem.
    Ahoj, bohužiaľ, v našom zákone ešte nieje uzákonene aby autá v zime museli mať zimné pneumatiky, a to je škoda, pretože každý rozumný vodič vie, že zimné pneu treba mať- jazda na nich je neporovnateľne bezpečnejšia ako na letných a dokonca na západe aj pri poistnej udalosti keď poisťovňa zistí, že tam boli letné pneu, tak zníži poistné plnenie- ani to ešte u nás neplatí, ale verím, že v blízkej buducnosti bude.
    A k druhej časti otázky- ani vzorka pneumatík rovnaka nieje povinná, ale samozrejme je lepšie, keď sú všetky rovnaké...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som na letnych pneu v zime nechodila, ked napadne sneh a primrzne, aj na zimnych mas co robit, aby si sa bezpecne dostala tam kam potrebujes. Aspon u nas je to tak.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Pneuservisoch majú teraz nadmerné zásoby zimných pneu, rátali so spomínaným zákonom - ceny sú rekordne nízke.
    Ko nemá ešte zimné pneu, má šancu za dobrú cenu prezuť svoje auto.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Na jednej naprave musia byt pouzite pneumatiky rovnakeho druhu, typu a vyrobcu. T.J. budto letne alebo zimne, radialne alebo diagonalne. Mozu mat teda aj rozdielny dezen. Na prednej a zadnej naprave mozu byt rozdielne, ale za dorzania horeuvedeneho. Rozmer vsetkych nemusi byt rovnaky, ak to povolil vyrobca. Debata o prospesnosti a vhodnosti zimnych pneumatik je na dlhu dobu. V zasade vsak moj nazor je suhlasim s pouzitim.

    Používanie zimných pneumatík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.