Zavrieť

Porady

Neurologicke vysetrenie - problem s ocami

Som liecena na kratkozrakost, poslednu dobu mam vsak problemy s ostrostou a rozdvojenym videnim (pri citani vidim mierne posunuty obraz - smerom dolu alebo nahor), co mi velmi prekaza najma pri citani textov. Musim velmi prizmurovat, ked pootvorim oko, rozleje sa obraz. Po poslednej uprave dioptrii (-7, -6,5), a zistenom astigmatizme (-0,5 obe oci), problemy nadalej pretrvavaju. Podla ocnej lekarky je vsetko OK, mam ziadanku na neurologicke vysetrenie. Problemy zacali poslednym zapalom oci, ktory bol 2x prelieceny (posledne kvapkami Oftaguix). Problem je v tom, ze nosenie okuliarov neznesiem pre ine problemy s ocami (palenie oci, pocit namahanych oci - pocity ako pri poslednom zapale) a preto nosim dlhodobo kontaktne sosovky. Tie vsak stale nemam s upravenymi cylindrami, nakolko ocny lekar stale nechce (pre mna z nepochopitelneho dovodu) mi tieto sosovky zabezpecit. Nosim teda povodne sosovky a musim velmi silit zrak aby som text videla ucelenejsie. Po vybrani sosoviek a naslednom nasadeni okuliarov uz s cylindrami, mam nadalej pretrvavajuci problem. Doteraz som nemala ziadne problemy tohto typu, az posledny zapal sposobil tento kolotoc. Dufam, ze keby som mala pretrvavajuci zapal, ocny lekar by to z vysetrenia videl (očny tlak, pozadie, rontgen v poriadku). Preco by som zrovna mala mat neurologicky problem, ked doteraz bolo vsetko OK? Vsetko je na dlhe lakte, a ja neviem na com som.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pýtaš sa,prečo by si mala mať neurologický problém,ked doteraz bolo všetko v poriadku?A ty si myslíš,že Tvoja stará mama mala vysoký tlak/alebo cukrovku alebo reumu/ od narodenia?Tieto darčeky prináša život.A to každému.

    Neurologicke vysetrenie - problem s ocami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.