Zavrieť

Porady

Metodicko-pedagogické centrum

Dobrý deň,
chcem sa spýtať - od MPC dostala škôlka počítač, tlačiareň, softvér, didaktické pomôcky, ... a iné veci. Musia sa podľa Vás tieto veci odpisovať alebo stačí keď to bude na podsúvahe? Najdrahšia vec z týchto je v hodnote 559 €.
V Zmluve o prevode hnuteľného majetku je písané, že "škola je povinná viesť riadnu evidenciu prevedených hnuteľných vecí podľa platných všeobecne záväzných ako aj svojich vnútorných predpisov a viesť o nich účtovníctvo, to všetko tak, aby si kedykoľvek mohla splniť povinnosti bližšie špecifikované v článku V. tejto zmluvy" ktorý zas hovorí o tom, že sa zaväzujeme strpieť kontroly atď.
Prosím o radu. Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Podľa pokynov zriaďovateľa účtujem nasledovne: 501/384; 384/693; a 771/799. Zaevidujem do operatívnej evidencie a neodpisujem. Do invent. čísla dávam znak "P" (napr. 1111/P), aby som vedela, že je to z projektu.

    gabca888 je offline (nepripojený) gabca888

    gabca888
    Ďakujem za odpoveď. Len by som sa mohla spýtať čo je 771/799?
    a riešite to vlastne interným dokladom ku ktorému priložíte zmluvu? a ešte jedna vec, neviem z akého dôvodu (som tu niečo vyše pol roka a "stalo" sa to ešte predtým) "nám" audítor povedal, že nemáme účtovať na 384ke, budem sa musieť asi poinformovať kvôli čomu.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Neviem prečo účtujú na 501/384 a 384/693 - to sa účtuje keby dostali aj financie. Teraz prešiel len majetok, takže každá organizácia sa riadi podľa svojej smernice. My to účtujeme len na podsúvahovom účte = 771/799

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Ja tiež darovaný majetok účtujem na podsúvahových účtoch 771/799 a evidujem ho v majetku.

    Metodicko-pedagogické centrum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.