Zavrieť

Porady

živnosť popri zamestnani

Zdravim vsetkych

som tu skoro uplny novacik. Prispevkov je tu vela takze ak sa o mojej otazke uz diskutovalo, vopred sa ospravedlnujem...
Chcem sa spytat, ci existuje nieco ako zivnost popri zamestanani...O co mi ide? Pracujem ako programator v rakusku, platim tam odvody socialne poistenie zdravotne a pod. V poslednej dobe ma vsak vela ludi z okolia ziada, aby som im pomohol vybrat vhodny pocitac, software a pod. Venujem tomu casto dost vela casu, aby som dobre poradil a potom obchod je zrealizovany niekde inde. Preto zvazujem zriadit si zivnost, sam transakciu zrealizovat a mat z toho aspon symbolicky zisk.
Chcem sa spytat teda, ci je taketo nieco mozne...a ci sa mi nestane, ze na odvodoch zaplatim viac ako z tejto cinnosti zarobim...co by sa asi lahko mohlo stat,ak ako zaklad by sa zobral aj moj prijem zo zamestnania v rakusku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš mať živnosť popri zamestnaní. Do soc. poisťovne budeš platiť odvody od 1.7.2008 len v prípade, ak tvoj príjem v r.2007 dosiahne 12-násobok min.mzdy /pozor ! tržby - nie zisk/. Do zdr.poisťovne sa musíš prihlásiť do 8 dní od začiatku podnikania, ak preukážeš, že v Rak. platia za teba zdr.poistenie, môžeš si určiť vymeriavací základ 0 a preddavky na zdr.poistenie platiť nemusí. Podľa výšky zisku to vyrovnáš v ročnom zúčtovaní zdr. poistenia.
    Čo sa týka dane, zisk z podnikania sa pripočíta k tvojmu príjmu zo zahraničia /Rakúsko má metódu vyňatia príjmov/, odpočíta sa nezd.čiastka pre r. 2007, príjem z Rakúska a rozdiel sa zdaní. Napísala som tie dane komplikovane, v podstate od príjmu zo živnosti sa odpočíta nezd.čiastka 95616 sk a rozdiel sa zdaní.

    --------
    Veronika

    živnosť popri zamestnani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.