Zavrieť

Porady

Registrácia na ÚP a konateľ

Prajem pekný deň,
manžel dostal 14.2.2014 výpoveď, ale na ÚP ho nechcú zaregistrovať, nakoľko je konateľom (nie spoločníkom) v mojej s.r.o. (dala som ho tam pre prípad, že by sa mi niečo stalo). Z sro nemá žiadny príjem ani zmluvu. Majú na ÚP pravdu, že nemá nárok na podporu?
Ďakujem.
Naposledy upravil cacka : 19.02.14 at 09:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    cacka Vďaka. Človek si dnes nie je istý, či mu na úradoch povedia pravdu.
    cinky16 http://www.porada.sk/t218181-konatel...stnanosti.html
    aj sem sme to riesili

    cinky16 je offline (nepripojený) cinky16

    cinky16
    pravdepodobne nie, aj moj manzel bol konatelom ale aj spolocnikom a museli sme ho vymazat z OR, ale to sme vedeli pol roka dopredu, ze bude koncit v predchadzajucom zamestnani. Neviem, ci sa da vymaz spravit aj teraz...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cacka Výmaz sa dá spraviť kedykoľvek, ale ja by som to nerada robila. Spoločníkom nie je, ja mám 100%, ani nemá žiadny príjem. Neviem preto, či je postup ÚP správny.
    blondy mam som podobnú skúsenosť, tiež UP nezaradill konateľa, neviem ako by manžel pochodil keby sa voči tomu odvolal
    cinky16 teda viem, ze vymaz spravite kedykolvek, len ci ho zaradia potom na UP, ale mali by, skuste pozriet zakon o sluzbach zamesntanosti, neviem, ako presne sa vola ten zakon a je tam presne vymedzene, ze koho zaradia a koho nie
      zbaliť

    Registrácia na ÚP a konateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.