Zavrieť

Porady

RZD a nedoplatok na VZP za rok 2006

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Zamestnanec u nás pracoval do 08/2006 - potom zmenil zamestnávateľa.
RZD za rok 2006 mu urobil nový zamestnávateľ, avšak práve som zistila, že za minulý rok mal nedoplatok na VZP v sume 284,- Sk.
Keď som mu vydávala Potvrdenie o príjmoch..... nevšimla som si, že program v kolónke poistné tento nedoplatok nezahrnul.

Čo by ste mi poradili????
Ak by s tým nerobil nič, teda nepodal by opravné DP bol by problém???
Veď v podstate on prišiel o nejakých 53,- Sk.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    misok Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som Vás poprosiť o radu.
    Zamestnanec u nás pracoval do 08/2006 - potom zmenil zamestnávateľa.
    RZD za rok 2006 mu urobil nový zamestnávateľ, avšak práve som zistila, že za minulý rok mal nedoplatok na VZP v sume 284,- Sk.
    Keď som mu vydávala Potvrdenie o príjmoch..... nevšimla som si, že program v kolónke poistné tento nedoplatok nezahrnul.

    Čo by ste mi poradili????
    Ak by s tým nerobil nič, teda nepodal by opravné DP bol by problém???
    Veď v podstate on prišiel o nejakých 53,- Sk.
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Nedoplatok z RZZP sa nemusí dávať do výdavkov. Preplatok ako príjem sa priznať musí. Tak si myslím že sa zase až tak moc nestalo. Ale asi by som informovala aj zamestnanca o tejto skutočnosti

    misok je offline (nepripojený) misok

    misok
    Zamestnanec o tom vie, rozprávala som sa s ním, poprosil ma, aby som zistila, či je to problém . Preto som sa obrátila na Vás.
    Samozrejme ak by sa jednalo o väčšiu sumu, pouvažoval by o tom. Vyjadril sa, že ak on neukrátil DÚ, tak sa s tým nebude zaoberať, keďže sa jedná o "malú" sumu.
    Ďakujem za radu.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    misok Pozri príspevok
    Zamestnanec o tom vie, rozprávala som sa s ním, poprosil ma, aby som zistila, či je to problém . Preto som sa obrátila na Vás.
    Samozrejme ak by sa jednalo o väčšiu sumu, pouvažoval by o tom. Vyjadril sa, že ak on neukrátil DÚ, tak sa s tým nebude zaoberať, keďže sa jedná o "malú" sumu.
    Ďakujem za radu.

    V tomto prípade "ukráti " sám seba pretože bude mať vyšší základ dane a zaplatí viac na DÚ

    RZD a nedoplatok na VZP za rok 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.