Zavrieť

Porady

Výber hotovosti do pokladne

Pracujem v rozpočtovej organizácii a 30.12. sme vyberali hotovosť do pokladne 300 €, ktoré boli do konca roka samozrejme aj z pokladne minuté a pokladňa bola ku koncu roka nulová. Problém však nastal, keď došiel výpis z banky a tam tých 300 € ku koncu roku stále figurovalo i keď výber sme robili 30.12.2010, ale v banke boli zaúčtované až 4.1.2011. Môžem to do pokladne zaúčtovať v starom roku ako 211/261 a potom v novom roku zúčtovať tú 261? Nebude mi to robiť neplechu aj vo výkazoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    a21 Pozri príspevok
    Pracujem v rozpočtovej organizácii a 30.12. sme vyberali hotovosť do pokladne 300 €, ktoré boli do konca roka samozrejme aj z pokladne minuté a pokladňa bola ku koncu roka nulová. Problém však nastal, keď došiel výpis z banky a tam tých 300 € ku koncu roku stále figurovalo i keď výber sme robili 30.12.2010, ale v banke boli zaúčtované až 4.1.2011. Môžem to do pokladne zaúčtovať v starom roku ako 211/261 a potom v novom roku zúčtovať tú 261? Nebude mi to robiť neplechu aj vo výkazoch?
    Áno, zaúčtuj to takto.

    a21 je offline (nepripojený) a21

    a21
    Ale nebude to prekážať, že ku koncu roku sme mali na účte ešte nevyčerpané prostriedky, aj keď v skutočnosti už boli vyčerpané?

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    robili ste ten výber priamo v banke ? Nebolo to z bankomatu ? Tam vznikne niekoľkodňové oneskorenie - aspoň si to všímam na súkromnom účte. Ak by to bolo priamo v banke, obrátila by som sa na banku, že vznikla nezrovnalosť a žiadala o správne zaúčtovanie pohybu. Teraz som sa mrkla na výpis z účtu z VUB, dole píše : S otázkami a prípadnými zistenými nezrovnalosťami sa obráťte na našu 24-hodinovú telefonickú službu.....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    a21 Pozri príspevok
    Ale nebude to prekážať, že ku koncu roku sme mali na účte ešte nevyčerpané prostriedky, aj keď v skutočnosti už boli vyčerpané?
    nemalo by to prekážať - vo výkazoch sa zostatok bankových účtov uvádza včítane zostatku účtu 261 - teda defacto zostatok bude vykázaný správne. Len ak zostatok bankového účtu podlieha odvodu, tak si dajte pozor, aby ste nezabudli na stav účtu 261 a neodviedli viacej...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Musíš to zaúčtovať podľa výpisu z banky. Alebo požiadaj banku o preučtovanie. Veď fungovali ešte aj 31.12.,tak jednoznačne urobili chybu. Doklad o výbere máš.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    a21 Pozri príspevok
    Pracujem v rozpočtovej organizácii a 30.12. sme vyberali hotovosť do pokladne 300 €, ktoré boli do konca roka samozrejme aj z pokladne minuté a pokladňa bola ku koncu roka nulová. Problém však nastal, keď došiel výpis z banky a tam tých 300 € ku koncu roku stále figurovalo i keď výber sme robili 30.12.2010, ale v banke boli zaúčtované až 4.1.2011. Môžem to do pokladne zaúčtovať v starom roku ako 211/261 a potom v novom roku zúčtovať tú 261? Nebude mi to robiť neplechu aj vo výkazoch?
    Vo výkazoch problém nebude, účet 261 môže vykazovať zostatok k 31.12. Problém by pri nesprávnom zaúčtovaní mohol nastať pri konsolidácii. To čo zriaďovateľ RO dal, musí RO vykázať ze prijala, vyčerpala a zvyšok musí zaúčtovať ako predpis odvodu zriaďovateľovi, inak sa neskonsolidujete. Predpokladám, že banka už opravu neurobí, takže by som urobila predpis odvodu zostatku, upovedomila zriaďovateľa, aby si aj on zaúčtoval pohľadávku voči RO a odviedla to z novej dotácie a zároveň požiadala zriaďovateľa aby ich vrátil.

    a21 je offline (nepripojený) a21

    a21
    Bol to výber z bankomatu, ale vždy som mala takú skúsenosť, že tam bolo jednodňové oneskorenie... ale však teraz sme vyberali 30.12.2010 a zaúčtovali to až 4.1.2011

    Hegyi je offline (nepripojený) Hegyi

    Hegyi
    Ja by som to nechala na 261 a k inventarizácii účtu 261 by som si ofotila výpis z januára aby bolo zrejmé, že to bude zúčtované v nasledujúcom účt.období.

    Výber hotovosti do pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.