Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ siahnuť na mzdu po vykonaní kontroly na pracovisku?

U svojho bývalého zamestnávateľa nepracujem už 3 týždne. Tento víkend prišla na prevádzku kontrola z Inšpektorátu práce, následne prevádzku zatvorili. Zamestnávateľ dostal pokutu za špinu, neporiadok a bordeľ nielen v kuchyni, ale aj v papieroch. Teraz mi nechce vyplatiť zvyšnú mzdu a odôvodňuje to tým, že za to môžem aj ja, keďže som tam robila 2 roky. My zamestnanci sme niekoľkorát opakovane žiadali sanitačku, on na to nikdy nemal čas ... a môže mi vôbec stiahnuť peniaze za to, že jemu prišla kontrola a on si nevie dať prevádzku dohromady? A hlavne keď tam už nepracujem? Mám vôbec nejaké práva? Bola som zamestnaná na dohodu ... za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na zrážku zo mzdy treba tvoj súhlas. Sú to jeho pokuty, on zodpovedá za poriadok na pracovisku.
    shiiiny To isté som mu povedala aj ja, tak mi tvrdil, že je to všetko naša chyba, lebo vraj sme za poriadok boli zodpovední my ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nemoze, pokial by vyslovene nedokazal, ze si ty sposobila skodu, ktora mu platenim pokuty vznikla. To by musel ale preukazat, dat ti podpisat a dohodnut s tebou zrazky zo mzdy.
    Mohol by ti zohladnit hmotnu zodpovednost, ak by robil inventuru, nasiel rozdiel a mala by si HZ podpisanu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    shiiiny Nepodpisovala som žiadnu hmotnú zodpovednosť, dokonca som nebola ani vyplácaná tak, ako to bolo v dohode ... lenže on povedal, že mi tie peniaze nedá, lebo vraj je to aj moja chyba, lebo som tam robila. No a neviem ako sa brániť ...
    Tweety Môžeš sa obrátiť na Inšpektorát Práce.
    veronikasad To čo si dostávala nad rámec zmluvy už ťažko vymôžeš ...
    misoft Nevyplatenie mzdy, alebo časti mzdy sa trestá - nezaplatí - žaloba (spojte sa, ak ste viaceré - aspoň bude na neho väčšia suma nevyplatenej mzdy) - potom sa asi spamätá, až dostane obsielku, alebo ak exe mu zablokuje účty.

    http://www.pravnydom.sk/news/trestny...-dnu-1-3-2013/ §214 a to ods.2 písm. b) a c)
      zbaliť

    Môže zamestnávateľ siahnuť na mzdu po vykonaní kontroly na pracovisku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.