Zavrieť

Porady

Dodatočné priznanie a sankcie

Prosim o pomoc. Chcem podať DDP za rok 2004, pretože moje príjmy zo živnosti boli o cca 95 tisíc vyššie ako som uviedol v DP, čiže potrebujem doplatiť daň+odvody. Niekde som čítal, že sa v takomto prípade platí sankcia 2,5% z rozdielu. Ako mám postupovať? - podať DDP a uhradiť daň navýšenú o túto sankciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Treba zaplatit rozdiel dane. Sankciu vyruby danovy urad a posle platobny vymer na zaplatenie.

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    podľa § 35 ods. 3 zákona č. 511/91 Zb. - Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom priznaní správca dane mu uloží pokutu podľa ods. 1 v polovičnej výške.
    T.z. 1,5 násobok základnej úrokovej sadzby NBS.

    matus700 je offline (nepripojený) matus700

    matus700
    Moze mi to niekto vysvetlit po lopate? Ak mam doplatit 15 tisic dan, kolko je sankcia? Polovica z toho?

    ManoB je offline (nepripojený) ManoB

    ManoB
    matus700
    Moze mi to niekto vysvetlit po lopate? Ak mam doplatit 15 tisic dan, kolko je sankcia? Polovica z toho?
    Bežná sankcia je 3 %. V Tvojom prípade bude polovičná, t.j. 1,5 % x 15 000 = 225,- Sk.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matus700
    Moze mi to niekto vysvetlit po lopate? Ak mam doplatit 15 tisic dan, kolko je sankcia? Polovica z toho?
    pokuta = súčin trojnásobku základnej úrokovej sadzby NBS a rozdiel uvedený v DDP . V prípade DDP je pokuta znížená na polovicu.
    pokuta = 3 x 3,5% x 15 000 = 1 575 / 2 = 788 SK

    Daň zaplať hneď na účet DÚ pri podaní DDP, resp. dátumom vystavenia DDP a dostaneš na pokutu Výmer, tú zaplatíš na základe Výmeru...
    Naposledy upravil evina : 17.03.06 at 12:11

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Na stránke www.drsr,sk je aj kalkulačka na výpočet sankcií - asi bude správna...

    link: http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h3cgTJgFhABlTAW9 _XIz83VT9AvyA3otzRUVERAEVd9Yg!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQ1Y!?nID=6_0_BA&cI D=6_0_BA''

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    [quote=sway]Na stránke www.drsr,sk je aj kalkulačka na výpočet sankcií - asi bude správna...



    To je kalkulačka na vypočítanie sankčných úrokov § 35b

    matus700 je offline (nepripojený) matus700

    matus700
    Vdaka za Vase odpovede. Bude to takto OK? Zaplatim dan, pockam na vymer, ked pride uhradim pokutu - snad som nespachal nejaky trestny cin?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matus700
    Vdaka za Vase odpovede. Bude to takto OK? Zaplatim dan, pockam na vymer, ked pride uhradim pokutu - snad som nespachal nejaky trestny cin?
    Bude to tak O.K. a ak ide naozaj o rozdiel 15 000 tak vidíš, že aj tá sankcia sa dá prežiť

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matus700
    Nejde mi o sankciu, ale ci to tym bude vybavene.
    Áno podaním DDP a doplatením dane a následným vyrubením pokuty to bude vybavené.

    matus700 je offline (nepripojený) matus700

    matus700
    Chvalabohu. Este posledna malickost. na stranke drsr je zoznam konst. symbolov. Vpravo - ucty statnych prijmov, je tam hned niekolko prikladov, a da sa kliknut na cely zoznam. Nie je mi jasne aky symbol ma byt pri DDP-doplatenie dane. Pri riadnom DP je 1744, no pri dodatocnom to moze byt tiez 1744 alebo 1344??

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matus700
    Chvalabohu. Este posledna malickost. na stranke drsr je zoznam konst. symbolov. Vpravo - ucty statnych prijmov, je tam hned niekolko prikladov, a da sa kliknut na cely zoznam. Nie je mi jasne aky symbol ma byt pri DDP-doplatenie dane. Pri riadnom DP je 1744, no pri dodatocnom to moze byt tiez 1744 alebo 1344??

    Vyúčtovanie dane z riadneho daňového priznania alebo dodatočného daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti za predchádzajúce zdaňovacie obdobie - platba má konštantný symbol 1744

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.