Zavrieť

Porady

smrad na chodbách spôsobený domácimi zvier.

Dobry den,

Moj problem je nasledovny:

na podlaží kde mám byt, býva oproti mne staršia pani, kt. má v byte cca 20 mačiek. z tohto dôvodu, je na spoločnej chodbe neznesiteľný smrad + zdraviu škodlivé ovzdušie.

Akoby to nestačilo, na tom istom poschodí je sused, ktorý má 5 dlhosrstých, smradľavých psov. (z času načas sa vymočia aj do výťahu)

Existuje nejaké zákonné radikálne riešenie? Hygiena už v byte bola, nariadila výmenu vonkajších dverí, ale problém to nerieši. akonáhle pani otvorí dvere, smrad je na chodbe zas. Mám 6 mesačného syna, preto sa obávam o jeho zdravie, a chcel by som to riešiť.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    jokoas Pozri príspevok
    Dobry den,

    Moj problem je nasledovny:

    na podlaží kde mám byt, býva oproti mne staršia pani, kt. má v byte cca 20 mačiek. z tohto dôvodu, je na spoločnej chodbe neznesiteľný smrad + zdraviu škodlivé ovzdušie.

    Akoby to nestačilo, na tom istom poschodí je sused, ktorý má 5 dlhosrstých, smradľavých psov. (z času načas sa vymočia aj do výťahu)

    Existuje nejaké zákonné radikálne riešenie? Hygiena už v byte bola, nariadila výmenu vonkajších dverí, ale problém to nerieši. akonáhle pani otvorí dvere, smrad je na chodbe zas. Mám 6 mesačného syna, preto sa obávam o jeho zdravie, a chcel by som to riešiť.

    ďakujem.
    Tak to ti teda nezávidím...

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Chovať alebo mať v držbe psov, mačky a iné zvieratá je dovolené, len pokiaľ tieto zvieratá a ich chov nespôsobujú hygienické alebo zdravotné závady a škody a neohrozujú čistotu a bezpečnosť v dome a na verejných priestranstvách a neobťažujú obyvateľov domu.Užívateľ je povinný zdržať sa všetkého, čím by obťažoval iného, alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Nesmie obťažovať susedov hlukom, prachom, popolom, dymom, plynmi, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, alebo vibráciami.Porušovanie spolužitia v dome riešiť s Obvodným úradom v priestupkovom konaní.Ak vlastník bytu porušuje svoje povinností je možné, aby súd na návrh niektoréhovlastníka bytu nariadil predaj bytu alebo nebytového priestoru.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    jokoas Pozri príspevok
    Mozem vediet, odkial to mas? nech viem naco sa odvolavat.

    dik.

    Všeobecné nariadenie miest a taktiež domový poriadok.

    ...a samozrejme zák.182 § 11 ods 5.

    smrad na chodbách spôsobený domácimi zvier.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.