Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na zdanenie prijmov

Ahojte poradáci,potrebujem poradit.
1.)Ked zamestnanec skoncil u nas prac.pomer,odhlaseny bol zo zdravotnej poistovne,aj socialnej. Uplatnoval si u nas odpocet nezdanitelnej casti na zamestnanca. V zadnej casti tlaciva sa mal podpisat,ze za ktory mesiac si to poslednykrat upltnuje v nasej firme. to tlacivo sme nemali nikde poslat?
2.)Ked príjmame zamestnanca,tak mu vyplnime toto vyhlasenie a tiez sa zasiela niekde? A kde mozem to tlacivo, prosím Vás zohnať?
Ďakujem moc.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

caucico Pozri príspevok
Ahojte poradáci,potrebujem poradit.
1.)Ked zamestnanec skoncil u nas prac.pomer,odhlaseny bol zo zdravotnej poistovne,aj socialnej. Uplatnoval si u nas odpocet nezdanitelnej casti na zamestnanca. V zadnej casti tlaciva sa mal podpisat,ze za ktory mesiac si to poslednykrat upltnuje v nasej firme. to tlacivo sme nemali nikde poslat?
2.)Ked príjmame zamestnanca,tak mu vyplnime toto vyhlasenie a tiez sa zasiela niekde? A kde mozem to tlacivo, prosím Vás zohnať?
Ďakujem moc.

Nikam sa neposiela a zamestnanec si ho vyplní sám . Tlačivo je myslím aj tu na Porade medzi tlačivami.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

To tlacivo sa nikde neposiela. Zostava vo firme pre jej interne potreby. Skus najst to tlacivo na stranke www.drsr.sk, v cervenom riadku je zalozka Danove tlaciva.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

AMM Pozri príspevok
To tlacivo sa nikde neposiela. Zostava vo firme pre jej interne potreby. Skus najst to tlacivo na stranke www.drsr.sk, v cervenom riadku je zalozka Danove tlaciva.
na tej stranke sa mi to, bohužial nepodarilo najst..
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
caucico Pozri príspevok
na tej stranke sa mi to, bohužial nepodarilo najst..
Pomôže?
Naposledy upravil cactus : 04.12.08 at 07:20
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

cactus Pozri príspevok
Pomôže?
ďakujem mockrát. a toto tlacivo staci,ked ho len vytlacim,netreba mat original?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
caucico Pozri príspevok
ďakujem mockrát. a toto tlacivo staci,ked ho len vytlacim,netreba mat original?
Iba si ho vytlač a daj vyplniť zamestnacovi.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

a ked zamestnanec si uplatnuje danovy bonus na dieta,tak ma byt vyplnene v bode 1, tá prvá tabulka "nezaopatrene dieta do skoncenia povinnej školskej dochádzky" a potom vyplnene v bode III druh zmeny. Je to tak spravne?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
caucico Pozri príspevok
a ked zamestnanec si uplatnuje danovy bonus na dieta,tak ma byt vyplnene v bode 1, tá prvá tabulka "nezaopatrene dieta do skoncenia povinnej školskej dochádzky" a potom vyplnene v bode III druh zmeny. Je to tak spravne?
áno
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

a ked zamestnanec si to neuplatnuje,tak sa vyplni bod V. a na podslednej strane sa vyplni este "za zdanovacie obdobie 2008 bolo vydane potvrdenie o zdanitelnej mzde?" pretoze sme to potvrdenie dali pri vystupe zamestnanovci
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
caucico Pozri príspevok
a ked zamestnanec si to neuplatnuje,tak sa vyplni bod V. a na podslednej strane sa vyplni este "za zdanovacie obdobie 2008 bolo vydane potvrdenie o zdanitelnej mzde?" pretoze sme to potvrdenie dali pri vystupe zamestnanovci
Máš to tam pekné rozpísané, len vypíš tie veci, ktoré sa zamestnanca dotýkajú
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

caucico Pozri príspevok
a ked zamestnanec si to neuplatnuje,tak sa vyplni bod V. a na podslednej strane sa vyplni este "za zdanovacie obdobie 2008 bolo vydane potvrdenie o zdanitelnej mzde?" pretoze sme to potvrdenie dali pri vystupe zamestnanovci
Ak neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku, nemusí vyplniť Vyhlásenie... Prevzatie Potvrdenia ti podpíše na jeho kópii - to stačí.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

Ďakujem, moc ste mi pomohli.
Pekny den Vám prajem
0 0
Ľudka75 Ľudka75

Ľudka75 je offline (nepripojený) Ľudka75

Zdravím,

aj ja potrebujem poradiť. 4.9.2006 som nastúpila na MD a momentálne čerpám rodičovskú dovolenku do 29.9.2009. Teda u môjho pôvodného zamestnávateľa, od ktorého som odišla na MD som stále vedená ako zamestnanec. K 1.9.2008 som však nastúpila u nového zamestnávateľa. T.j., mám 2 zamestnávateľov.

Moja otázka:
1) ak nechcem ukončiť pracovný pomer u pôvodného zamestnávateľa aspoň do skončenia rodičovskej dovolenky, môžem podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov u nového zamestnávateľa????

2) môj nový zamestnávateľ odo mňa požaduje zápočtový list, ale ja ho nemám, nakoľko som neukončila prac.pomer u môjho pôvodného, a doteraz jediného zamestnávateľa, ale tento mesiac to bude presne 15 rokov, čo pracujem. Ako inak vydokladovať odpracované roky, aby som mala nárok na 25 dní dovolenky?

Ďakujem dopredu za vaše odpovede.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Ľudka75 Pozri príspevok
Zdravím,

aj ja potrebujem poradiť. 4.9.2006 som nastúpila na MD a momentálne čerpám rodičovskú dovolenku do 29.9.2009. Teda u môjho pôvodného zamestnávateľa, od ktorého som odišla na MD som stále vedená ako zamestnanec. K 1.9.2008 som však nastúpila u nového zamestnávateľa. T.j., mám 2 zamestnávateľov.

Moja otázka:
1) ak nechcem ukončiť pracovný pomer u pôvodného zamestnávateľa aspoň do skončenia rodičovskej dovolenky, môžem podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov u nového zamestnávateľa???? Môžeš, ak si vyhlásenie na tento rok nepodpísala u svojho pôvodného zamestnávateľa.

2) môj nový zamestnávateľ odo mňa požaduje zápočtový list, ale ja ho nemám, nakoľko som neukončila prac.pomer u môjho pôvodného, a doteraz jediného zamestnávateľa, ale tento mesiac to bude presne 15 rokov, čo pracujem. Ako inak vydokladovať odpracované roky, aby som mala nárok na 25 dní dovolenky? Doporučujem vyžiadať od pôvodného zamestnávateľa doklad o tom kedy vznikol pracovný pomer, a že tento PP stále trvá.

Ďakujem dopredu za vaše odpovede.
Odpovede máš zelné.
0 0
Ľudka75 Ľudka75

Ľudka75 je offline (nepripojený) Ľudka75

Ďakujem azuz.

Budem sa riadiť tvojimi radami.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,pracovala som na DOVP- vtedy som podpísala vyhlásenie na zdanenie príjmov. Teraz som do tej istej firmy nastúpila na TPP - to tlačivo stále platí - netreba tam nič meniť- dátum? Ja myslím,že nie. Ale nie som si istá ,tak sa radšej opýtam skúsenejších
Ďakujem pekne za rady
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,pracovala som na DOVP- vtedy som podpísala vyhlásenie na zdanenie príjmov. Teraz som do tej istej firmy nastúpila na TPP - to tlačivo stále platí - netreba tam nič meniť- dátum? Ja myslím,že nie. Ale nie som si istá ,tak sa radšej opýtam skúsenejších
Ďakujem pekne za rady
Nie je potrebné nové vyhlásenie k zdaneniu.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
Nie je potrebné nové vyhlásenie k zdaneniu.
Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Prosím Vás a musí byť alebo nemusí byť to vyhlásenie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať