Zavrieť

Porady

Zamestnanec ukončil PP bez výpovede

Dobrý deň, zamestnanec mi dnes oznámil, že viac nepríde do práce, nakoľko si našiel inú prácu a v nej nechcú čakať pokiaľ mu uplynie výpovedná lehota v našej práci. Pokiaľ s ním ja odmietnem podpísať Dohodu o skončení PP a on aj napriek tomu viac nepríde, je možné zamestnanca nejakým spôsobom pokutovať? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A má určenú pokutu za nezotrvanie počas VD v PZ? A dal výpoveď? PP sa nedá ukončiť len tak, že jedna strana oznámi, že už nepríde.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akela81 Nie, pokuta určená v PZ nie je. Výpoveď nedal, len prišiel a chcel sa dohodnúť. A keď sme mu nedali zatiaľ žiadne stanovisko, tak prišiel s tým, že jednoducho už viac nepríde.
    veronikasad Má vyčerpanú celú dovolenku ? (pomernú časť)
    Tweety Potom PP nie je ešte ukončený, za dni,ktoré nepríde mu môžete dať A s upozornením na okamžité skončenie PP. Až keď to okamžité skončenie preberie, až týmto dátumom PP končí. Samozrejme iný prípad je, ak skončil v SD.
    Tweety Vtedy môže skončiť hocikedy.
    akela81 ano, má vyčerpanú pomernú časť dovolenky. Takže vlastne nemôžem urobiť nič, len skončiť PP buď hodou, alebo okamžitým skončením..
    Tweety Dohodou asi nie, keďže jedna strana nesúhlasí.
    akela81 a čo získam tým, ak to budem naťahovať do okamžitého skončenia?
    Tweety ako teda chcete ukončiť PP?
    akela81 Jedine ustúpiť a dohodnúť sa. Premyslím si to. ďakujem za pomoc.
    Tweety najschodnejšia by bola dohoda, ale to musia podpísať obe strany
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som mu a kazdy den absencie stiahla narok na dovolenku o 2 dni a tym, ze takto sa mu zrusi cely narok na dovolenku, ktory mu vznikol za rok 2014, mu stiahla precerpanu dovolenku z poslednej vyplaty.

    Zamestnanec ukončil PP bez výpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.