Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Treba mať spísanú hlavne zmluvu o združení, ak je jeden z nich platca DPH a druhý nie, tak sa musí ísť zaregistrovať tuším do 15 dní od uzavretia zmluvy a účtovníctvo sa vedie na jedného z nich...

    vcielka je offline (nepripojený) vcielka

    vcielka
    Treba spísať zmluvu o združení, v korej budú všetky náležitosti: kto a s kým uzatvára združenie, čo je predmetom podnikania, ako sa bude viesť účtovníctvo, ako sa budú deliť príjmy a výdavky a hlavne podmienky podielu delenia dohodnutý účastníkmi združenia, aby sa nestalo to, že pri odstúpení jedného nastanú problémy s delením majetku a dalšie veci,ktoré je potrebné uviesť! Dá sa to naštudovať!
    Potom je potrebné oznámiť DÚ odkedy vzniká združenie, zaniesť kópiu zmluvy o združení, ak je jeden platca DPH a druhý nie, treba sa zaregistrovať, účtovníctvo vedie len jeden z nich a na koniec roka pri daňovom priznaní si rozdelia pomerom na akom sa dohodli príjmy a výdavky a každý z nich podáva daňové priznanie. Čo sa týka platcu DPH podáva daňové priznanie DPH, ale taktiež aj druhý člen združenia aj ked platcom není, podáva nulové priznanie, pozor!

    Jaroslávka je offline (nepripojený) Jaroslávka

    Jaroslávka
    Ja účtujem združenie, sú to dvaja murári, sú plátcami DPH,
    využívam možnosť dodatkom k zmluve o združení každý rok zmeniť %
    príjmov a výdavkov/ daňový základ/, napr. 2004 40% a 60 % podľa toho, že jeden z nich má manželku, ktorá nepracuje/ nemá príjem/ má na ňu odpočet a tak vlastne upravujem daň z príjmu.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Radka neviem či si to chcela tak ako ti tu odpovedaju, či ti ide o združenie dvoch pravnickych alebo fyzickych osôb, alebo ti ide o združenie ako nieziskovú organizáciu, napr. očianské združenie zaoberajúce sa nejakou sociálnou činnosťou, nejaký hospic ap. Konkretnejšie napíš...

    trst je offline (nepripojený) trst

    trst
    Som tu nováčik, ale prosím, ak chcem založiť Obč.združ. potrebujem akú zakladateľskú listinu? Stačí, ak mám vypracovaný štatút? Nemôžem nájsť plné znenie zákona o združovaní 83/1990, pomôžte mi, prosím-.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    trst
    Som tu nováčik, ale prosím, ak chcem založiť Obč.združ. potrebujem akú zakladateľskú listinu? Stačí, ak mám vypracovaný štatút? Nemôžem nájsť plné znenie zákona o združovaní 83/1990, pomôžte mi, prosím-.


    Zákon 83/1190

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.