Zavrieť

Porady

fiktivna firma

Co mam vlastne rozumiet pod fiktivnou firmou,je to zalozenie firmy,ake su podmienky a co vsetko do toho zapada? Kto mi poradi?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
No ak Ti prišla emailom príručka, tak v takej sú príklady uvedené na fiktívnej (vymyslenej) firme. Ale iba ako príklady. Nemôžu Ti ukázať ako sa má účtovať, na konkrétnej firme. Ale to si nanpísal, že sa jedná o fiktívnu firmu z príručky. Tá Ti má slúžiť iba ako návod na ďaľšie účtovanie riadnej firmy.
Naposledy upravil Richard : 28.05.07 at 11:59
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
V rámci zákonných možností poznám dva typy fiktívnych firiem:

1. firma používaná v teoretických príkladoch a na školeniach
2. Niekedy býva takto označovaná aj firma, ktorá je na území SR zriadená z rôznych dôvodov (zákonných) a vlastne nemá na Slovensku činnosť. Takáto firma má prenajatú adresu a niekoho kto ju tu oficiálne zastupuje (externe).

-----------------
P.S.: príspevky ktorými ste sa tu vzájomne urážali som vymazal Porada nerieši mimozákonné možnosti, ale ak existujú reálne a zákonné možnosti, nie je potrebné diskutujúcich urážať a pod.
Nie je potrebné za takýmito otázkami vidieť podvod (ak sa naň niekto exaktne nespýta - ovšem aj vtedy sa dá slušne odpovedať, že sa tu takéto možnosti nepreberajú...)
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

endrju Pozri príspevok
Má táto téma niečo spoločné so stavbou? Hľadám a neviem nájsť dôvod takéhoto zaradenia témy
Asi si chce postaviť fiktívnu firmu .
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

risko Pozri príspevok
Co mam vlastne rozumiet pod fiktivnou firmou,je to zalozenie firmy,ake su podmienky a co vsetko do toho zapada? Kto mi poradi?

ako to suvisi s temou STAVBA???

Toto som tu uz napisal ale niekto mi to zmzal
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Ja som skôr túto otázku zakladatela témy pochopila takto:
Keby som sa napr. chcela niekde zamestnať a nevedela by som o tej firme nic, načo by som si mala dat pozor, akoby som zistila, že s tou firmou nieje niečo v poriadku, či ide o takzvanú "fiktívnu firmu".

A na toto by ma veru zaujímala odpoveď.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
P.S.: príspevky ktorými ste sa tu vzájomne urážali som vymazal
Joj - zas som nieco premeskal.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
nie si sám
0 0
risko risko

risko je offline (nepripojený) risko

Ja som skôr túto otázku zakladatela témy pochopila takto:
Keby som sa napr. chcela niekde zamestnať a nevedela by som o tej firme nic, načo by som si mala dat pozor, akoby som zistila, že s tou firmou nieje niečo v poriadku, či ide o takzvanú "fiktívnu firmu".

A na toto by ma veru zaujímala odpoveď


superDaniela presne si tu pointu pochopila ako ja konecne sa niekto nasiel poradit,Dakujem Ti pekne.
0 0
risko risko

risko je offline (nepripojený) risko

Asi si chce postaviť fiktívnu firmu


presne tak na stracej nozke bude idealna a pevna stavba nie?co ty nato odbornik
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

risko Pozri príspevok
Ja som skôr túto otázku zakladatela témy pochopila takto:
Keby som sa napr. chcela niekde zamestnať a nevedela by som o tej firme nic, načo by som si mala dat pozor, akoby som zistila, že s tou firmou nieje niečo v poriadku, či ide o takzvanú "fiktívnu firmu".

A na toto by ma veru zaujímala odpoveď


superDaniela presne si tu pointu pochopila ako ja konecne sa niekto nasiel poradit,Dakujem Ti pekne.
Risko, upozorňujem ťa, dávaj citácie! Ak nevieš ako, opýtaj sa.
0 0
risko risko

risko je offline (nepripojený) risko

neviem ako porad
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

risko Pozri príspevok
neviem ako porad
Keď niekoho chceš citovať, v jeho príspevku vpravo dole sú rôzne funkcie. Klikneš na "cituj", hneď sa ti otvorí okno na odpoveď a na koniec iba dopíšeš, čo si chcel.
0 0
risko risko

risko je offline (nepripojený) risko

Gabi03 Pozri príspevok
Keď niekoho chceš citovať, v jeho príspevku vpravo dole sú rôzne funkcie. Klikneš na "cituj", hneď sa ti otvorí okno na odpoveď a na koniec iba dopíšeš, čo si chcel.

jasne teraz som to skusila ide to, prepac nevedela som ako sa s tym pracuje dakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

temu som si vsimol hned od zaciatku, aj to divadlo co tu prebehlo
po richardovom premazani a jeho prispevku sa mala tema radsej zamknut...
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
daniela1109 Pozri príspevok
Ja som skôr túto otázku zakladatela témy pochopila takto:
Keby som sa napr. chcela niekde zamestnať a nevedela by som o tej firme nic, načo by som si mala dat pozor, akoby som zistila, že s tou firmou nieje niečo v poriadku, či ide o takzvanú "fiktívnu firmu".

A na toto by ma veru zaujímala odpoveď.




Môže teda na toto niekto odpovedať ??????????????
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

daniela1109 Pozri príspevok
Ja som skôr túto otázku zakladatela témy pochopila takto:
Keby som sa napr. chcela niekde zamestnať a nevedela by som o tej firme nic, načo by som si mala dat pozor, akoby som zistila, že s tou firmou nieje niečo v poriadku, či ide o takzvanú "fiktívnu firmu".

A na toto by ma veru zaujímala odpoveď.
Keď idem na nejaký pohovor, pokúšam sa zistiť informácie, ako sa len dá. Najmä internet, prípadne nejakí už ZCi v tej firme. Serióznejšie firmy na začiatku pohovoru zvykievajú predstaviť svoju firmu, a ďalšie otázky v tom momente ohľadne toho ani nie sú potrebné.
Či je to fiktívna firma v pravom zmysle slova, teda vymyslená, neskutočná, sa dá veľmi ľahko zistiť na obchodnom alebo živnostenskom registri aj cez net.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Takže ked je firma riadne založená, vedie účtovníctvo a na všetkých úradoch je prihlásená tak je všetko v pohode?

A čo ked má v účtovníctve faktúry OF aj DF také " pofiderné" ?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

daniela1109 Pozri príspevok
Takže ked je firma riadne založená, vedie účtovníctvo a na všetkých úradoch je prihlásená tak je všetko v pohode?

A čo ked má v účtovníctve faktúry OF aj DF také " pofiderné" ?
To som nepovedala, že je všetko v pohode. To nemusí ešte znamenať nič, iba to, že je to legálna, teda zákonná firma. A tie faktúry častokrát sa pri nástupnom pohovore nedajú zistiť.
Máš niečo kontkrétne na mysli?
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Nie len sa pýtam "keby".

Ked som mala daňovú kontrolu na DPH tak sa na niektoré /skoro všetky/ faktúry dívali ako keby boli za " vesmírnu kometu" a liezlo mi to na nervy a hlavne to vypytovanie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nooo.... treba dodržiavať zákon, treba ovládať zákon a potom nemôže nikto nič. Toď môj názor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať