Zavrieť

Porady

Znovu uzatvorenie pracovnej zmluvy ?

Pekný deň, dve kolegyne- učiteľky s ročnou pracovnou zmluvou / končí im 30.6.2011/potrebuje riaditeľ v škole aj od septembra 2011.Musí s nimi uzatvoriť novú zmluvu už od 1. júla 2011, alebo by v rámci šetrenia rozpočtu školy mohol uzavrieť s nimi zmluvu až od 1.9.2011 ? Riaditeľ školy tvrdí, že im musí dať zmluvu od 1.júla, lebo na 2 mesiace júl a august im pracovný pomer nemôže prerušiť, pretože by porušil akýsi zákon.Prosím niekoho, keby sa vyjadril, či takýto zákon existuje. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    11jitka Pozri príspevok
    Pekný deň, dve kolegyne- učiteľky s ročnou pracovnou zmluvou / končí im 30.6.2011/potrebuje riaditeľ v škole aj od septembra 2011.Musí s nimi uzatvoriť novú zmluvu už od 1. júla 2011, alebo by v rámci šetrenia rozpočtu školy mohol uzavrieť s nimi zmluvu až od 1.9.2011 ? Riaditeľ školy tvrdí, že im musí dať zmluvu od 1.júla, lebo na 2 mesiace júl a august im pracovný pomer nemôže prerušiť, pretože by porušil akýsi zákon.Prosím niekoho, keby sa vyjadril, či takýto zákon existuje. Ďakujem veľmi pekne.
    Nemusí to byť nová pracovná zmluva, stačí dohodu o zmene pracovných podmienok, kde im predĺži pracovný pomer v zmysle ZP §48 ods. 2. do 30.6.2012 maximálne do 31.8.2012. Ak by ukončili pracovný pomer k 30.6.2011 a od 1.9.2011 by ich znova zamestnal, tak je to opätovne dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú § 48 ods. 3 tento pracovný pomer by mohol byť znovu uzatvorený len do 30.6.2012 maximálne do 31.8.2012 alebo už na dobu neurčitú.

    11jitka je offline (nepripojený) 11jitka

    neznášam nespravodlivosť, závisť, neprajnosť. Som citlivá, mám rada harmóniu, pokoj v duši a dobrých ľudí - spriaznené duše. Je mi blízka ezoterika, zdravý životný štýl ...viac 11jitka
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď !!!

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Je nejaká zmena v pracovných zmluvách od 1.9.2011? Nový zákonník práce som len prebehla školenie ešte len bude ale zmluvy pre zamestnancov od 1.9.2011 treba pripraviť.Tak viete o niečom na čo treba dať pozor pri nových zmluvách poraďte.Oveľa by nám uľahčilo prácu keby ZP platil až od 1.1.2012.No ale čo už.

    Znovu uzatvorenie pracovnej zmluvy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.