Zavrieť

Porady

Potrebujem rýchlo poradiť pri kúpe RAM

- motherboard GIGABYTE GA-780T-D3L
- momentálne mám 4GB RAM DDR3 (NB Frequency: 2013.1 MHz, DRAM Frequency: 671 MHz),

Môžem k nej pridať túto ram - Kingston DDR3 8GB 1333 CL9 HyperX Fury Blue (HX313C9F/8)?

Ďakujem.
12 komentárov     zbaliť
kopretinka nemožné na počkanie,zázraky do troch dní....ešte by ma zaujímalo,načo si to dal do ceny,dph a miezd
Blz "nemozne na pockanie, zazraky do troch dni..." to znamena ze je ta RAM v pohode alebo ako to mam chapat? a to neviem ani ja.. Bolo to uz prednastavene tak som to nechal tak
misoft Včera už bolo neskoro..........
Blz ale tá RAM nie je pod stromček , Ďakujem za odpoveď..
misoft Pozri si, čo podporuje doska a podľa toho vyberaj. Ak by aj RAMky boli na vyššiu frekvenciu než je podpora dosky - nevadí, prispôsobia sa.
Blz Takže ak mám RAM ktorá má 1342MHz a pridám k nej napríklad 1600MHz, bude tá druhá s vyššou frekvenciou nakoniec rovnako rýchla ako tá pomalšia? Doska podporuje +-2000 MHz.
misoft Čo podporuje doska je jedno, ale ak RAM sú v skutočnosti je druhé.
Takže i keby doska podporovala 2000MHz a dáš tam 1333MHz (1342 je asi omyl.) - doska a zbernica bude na 1333MHz. Ak pridáš 1600MHz ako ďalšiu pamäť, doska bude s ňou komunikovať na 1333MHz - doska totiž NEDOKÁŽE pracovať s viacerými taktami naraz - takže sa zoberie najpomalšia, ktorá je akurát v slote zasunutá.
Ak by si napísal typ pôvodných RAM - vedeli by sme viac.
Aby si pochopil - 1333MHz je pre DDR3 - ale jadro pracuje 1333/3 = 444MHz - ale ty máš - ako píšeš 671 MHz DDR3 = 671*3= 2013MHz - teda presne to čo doska podporuje. Takže tie nové RAMky budú dokonca pomalšie.
Blz Môžem vedieť prečo sa to násobí *3? Niekde som čítal, že frekvenciu RAM, ktorú mám v CPU-Z mám vynásobiť dvomi aby som zistil skutočnú frekvenciu keďže DDR je vlastne Double Data Rate. V CPU-Z som mal 671 MHz preto som napísal tých 1342. Typ pôvodnej RAM som nezistil, viem len že je to KINGSTON HyperX DDR3 a pravdepodobne CL9 s 1333 MHz, tak ako to je?

EDIT: Táákže vybral som ju z bedne a zistil som, že je to naozaj tá KINGSTON 1333 MHz CL9 DDR3, presnejšie typ KHX1333C9D3B1/4G.
misoft Double Rate bola u DDR2 - ale ty máš DDR3 - takže troma. Naspr. v grafikách máš DDR5 (označované často ako GDR5 - takže sa to násobí 5t-mi. Pre grafiky je potrebná takáto rýchla pamäť).
Blz Chápem ale nie je možné aby som mal 2013 MHz ak na RAM-ke mám napísane 1333.. alebo áno?
misoft Takže doska podporuje do 2013MHz, ale ty máš - ako si zistil 1333MHz - takže v skutočnosti ide 1333MHz - a keďže sú rovnaké - kľudne tam potom tie nové môžeš šupnúť. Je to rovnaký výrobca, rovnaké časovanie, rovnaký druh, len kapacita je väčšia.
Blz Super, Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Potrebujem rýchlo poradiť pri kúpe RAM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.