Zavrieť

Porady

Zdôvodnenie rozhodnutia súdu

Moja známa na pojednávaní bola taká stresovaná a zmätená že na svoju obhajobu nedokázala povedať takmer nič.Obhajcu z finančných dôvodov nemala.Sudkyni neoponovala ani vtedy ked´argumentovala nepravdivými faktami a z nich vyvodzovala rozhodnutie, samozrejme, proti nej. Išlo o podvodný predaj jej bytu ked´podvodník sprostredkoval predaj bytu osobe ktorá byt nemala v úmysle kúpiť, kúpnu zmluvu podpísala na pokyn podvodníka, za byt nezaplatila a tento byt obratom predala. Sudkyňa nesprávne argumentovala že byt bol predaný podvodníkovi, resp. jeho s.r.o a teda celý jej prípad je vybavený tým, že podvodník v rámci dohody o vine a treste sa zaviazal moju známu odškodniť a jej byt je definitívne, podľa práva predaný a musí ho vypratať. Ona byt však predala fyzickej osobe ktorá mala vedieť čo podpisuje, na rozdiel od mojej známej ktorá vtedy pri podpise zmluvy netušila čo sa na ňu chystá.Chcem sa vás pýtať, ako by mohlo ovplyvniť rozhodnutie súdu keby si sudkyňa uvedomila ( keby jej argumentácia bola skorigovná) že byt bol predaný fyzickej osobe a nie priamo podvodníkovej s.r.o? Akú zodpovednosť má táto fyzická osoba voči mojej známej? Ďakujem za vaše pochopenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    No v prvom rade ona mala vediet ked nieco predavala a podpisovala. Zial
    Ide skor o to, ci islo o spor medzi nou a tym sprostredkovatelom.. alebo spor o platnost zmluvy. Zmluva je neplatna ak ju sud oznacil za neplatnu. Co sa asi nestalo. Len kupit byt za ucelom dalsieho predaja nie je trestne. Trestne je nezaplatit.

    Je skoda ze sa zastupovala sama. A aj tvoj prispevok je neprehladny. Odporucam jedine poradit sa s pravnikom. Ked to nespravila predtym tak aspon teraz. Jedine on po prestudovani problemu bude vediet povedat co je mozne este spravit. Ci existuje nejaky opravny prostriedok.
    Naposledy upravil Andy Kralik : 23.06.09 at 05:34

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    A ked sa nemoze obratit na pravnika koli financnej situacii nech si aspon najde kontakt na centrum pravnej pomoci ktore je zadarmo

    http://www.porada.sk/t55238-pravna-r...-internet.html

    Zdôvodnenie rozhodnutia súdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.