Zavrieť

Porady

stíhania za prečiny Výtržníctvo a Nebezpečné vyhrážanie

Čo očakávať od uznesenia o začatí stíhania za prečiny Výtržníctvo a Nebezpečné vyhrážanie? Aké dôsledky má obvinenie pre obvineného a aké pre poškodeného?

Pred zhruba trištvre rokom som bol napadnutý na mojom pozemku človekom, ktorý mi spôsobil PN 28 dní. V skrátenom konaní PZ bola moja PN znaleckým posudkom stlačená až pod hranicu 7 dní, čo rozhodnutie napriek okolnostiam posunulo prípad do priestupkového konania.
Prokurátor uznesenie zrušil a trval na jeho zmene a klasifikácii prečinu výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Poverený príslušník zduplikoval pôvodné uznesenie, údajne kvôli nedostatočným dôkazom. Proti tomu som sa ako poškodený odvolal a prokurátor ho zrušil po druhý raz. Tretie uznesenie PZ už verdikt dozorujúceho prokurátora zohľadňuje a vznáša obvinenie voči dotyčnému zo spáchania oboch prečinov, ale úplne sa v ňom ignorujú nielen moje námietky voči znaleckému posudku ohľadom trvania PN, ale aj moje nároky, v ktorom lekársky znalec vyčísľuje bolestné v konkrétnej výške.
Čo očakávať od uznesenia o začatí stíhania za prečiny Výtržníctvo a Nebezpečné vyhrážanie? Ako bude prebiehať? Čo budem mať z neho ja ako poškodený? Mám sa naň v rámci 3 dní opäť odvolať a žiadať doplnenie rozhodnutia o moje finančné nároky?
Naposledy upravil Mária27 : 09.07.15 at 17:24 Dôvod: dlhá otázka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Trestne konania zvecsa neriesi financne naroky poskodeneho ale vedie sa za ucelom potrestania pachatela trestneho cinu . Bolestné si je potrebné uplatnit na civilnom (obciansko-pravnom) sude. Proti znaleckemu posudku ste mobli podat v zakonnej lehote odvolanie. Mozete si dat vypracovat vlastny znalecky posudok a tymto rozporovat posudok vypracovani znalcom ktoreho prizval vysetrovatel PZ.

    stíhania za prečiny Výtržníctvo a Nebezpečné vyhrážanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.