Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o.

Zdravím vospolok všetkých, ktorí sa začítajú na túto tému.

Ide o jednoduchú, ale zatiaľ najúčinnejšiu formu prevádzkovania svojej činnosti. Veď v krátkosti (FO - fyzická osoba podnikajúca na vlastné meno..):

Ako FO - fyzická osoba mám problém ak rok pred tým mám daňové priznanie vyššie ako je určitá hranica a potom následne platím všetky odvody podľa predošlého roku, bez ohľadu na to ako sa mi v súčasnosti darí.

Ako FO - zodpovedám stále celím svojim (i osobným!) majetkom, čiže ked si nejaký advokát chce zgustnúť a súdiť sa, mám problém môžem prísť o celý majetok.

Ako FO - viac problémov.....

PO (Právnická osoba - najlepšie s.r.o.)

Ako PO - ako zamestnanec mám odvody do poisťovní podľa odrbeného času. Napr.: Ak si zazmluvním 60% prac. čas mám odvody zo 60% min. mzdy.

Ako PO - môžem sa spojiť s viacerými kolegami a všetko riešiť jednotne - a zodpovedať len do výšky vkladu.

Ako PO - pri prípadnom súdnom konaní ručím len do výšky vkladu (postačuje pri založení 200.000 SK)

Ako PO - sú problémy ale ich riešenie nestojí toľko koľko pre FO

Nevýhoda PO - nutnosť vedenia podvojného účtovníctva.

A čo teraz?

Ponôkam svoju pomoc pri zriadení PO (skúsenosti, a pod...), vyhotovím všetko potrebné na založenie sro, kalváriu na súde (obchodný register) príp. i vedenie účtovníctva, alebo aj hlásenia do poisťovní. Nemá to byť inzerát, ale pomocná ruka pri činnosti. príp. i plné zastupovanie v tejto problematike. Má niekto záujem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    sizk Pozri príspevok
    .......
    Ponôkam svoju pomoc pri zriadení PO (skúsenosti, a pod...), vyhotovím všetko potrebné na založenie sro, kalváriu na súde (obchodný register) príp. i vedenie účtovníctva, alebo aj hlásenia do poisťovní. Nemá to byť inzerát, ale pomocná ruka pri činnosti. príp. i plné zastupovanie v tejto problematike. Má niekto záujem?
    Nemá to byť inzerát ..... ale je to inzerát ..... a prečo je to v téme zdravotníci ?

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Tiez mam zdravotnicku taku s.r.o. ako ty pises.

    Cele to vybavit nie je az taky problem a kalvaria. Pises to len na zastrasenie ostatnych. Ja som to absolvoval sam aj na zivnostenskom urade koli zivn. listu na s.r.o. a potom aj na obch. registri. Ak sa niekto poriadnejsie zacita na PORADE do prispevkov, ma velmi dobru sancu uvedene vyriesit aj sam.
    Stiahnut si podvojne uctovnictvo z www.stormware.sk a v demo verzii v Pohode nauctuje cely prvy rok.

    Vela zdaru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.