Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravodného poistenia

Dobrý deň, musím dávať ročné zúčtovanie na zdravodnom poistení aj keď mám prerušenú živnosť od 1.8.2008 do 1.1.2010 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    klaudiak Pozri príspevok
    Dobrý deň, musím dávať ročné zúčtovanie na zdravodnom poistení aj keď mám prerušenú živnosť od 1.8.2008 do 1.1.2010 ?
    ano, bol si v r.2008 aspoň jeden deň SZČO

    vrabopalec je offline (nepripojený) vrabopalec

    detailista vrabopalec
    Dobrý deň, prosím o radu ohľadom zdravotného zúčtovania - mama je dôchodkyňa, ale popri dôchodku mala minulý rok tri zamestnania - dve ako trvalý pracovný pomer na pracovnú zmluvu, trvajúce celý rok (kde jej zamestnávateľ riadne strhával odvody do poisťovní) a jedno na dohodu, trvajúce od januára do marca. Zárobok spolu mala vyšší ako spomínané rôzne minimálne zárobky. Ale ani jeden mesiac neprekročila 56.283,- Sk (tuším to je tá hranica). Musí podať ročné zúčtovanie? Ďakujem.

    vrabopalec je offline (nepripojený) vrabopalec

    detailista vrabopalec
    JarkaL Pozri príspevok
    Nemusí.
    Ďakujem pekne ..... a dá sa nejako stručne a narýchlo povedať, prečo nemusí? ))) ... trochu ma mätie, že mala strhávané odvody ... súvisí to s tou neprekročenou hranicou 56.-tis.?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nemusí preto, lebo v každom mesiaci v každom zamestnaní (zamestnanie v pracovnom pomere) osobitne jej príjem neprekročil sumu 56283 Sk.

    Príjem na dohodu sa do úvahy v uvedenom prípade neberie.

    vrabopalec je offline (nepripojený) vrabopalec

    detailista vrabopalec
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Nemusí preto, lebo v každom mesiaci v každom zamestnaní (zamestnanie v pracovnom pomere) osobitne jej príjem neprekročil sumu 56283 Sk.

    Príjem na dohodu sa do úvahy v uvedenom prípade neberie.
    Ďakujem veľmi pekne ... )

    Mimo témy - super tlačovka, dozvedel som sa mnoho nových vecí, držím palce v ťažkom boji.

    Ročné zúčtovanie zdravodného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.