Zavrieť

Porady

Rúra whirlpool akz 433 resp 43x

Má niekto skúsenosti s touto teplovzdušnou rúrou a jej zapojením do siete?

Hlavne by ma zaujímal jej odber resp reálny príkon počas bežnej prevádzky, kedže podľa popisu má mať 3650W čo mi príde docela veľa, keďže by to znamenalo, že táto rúra musí mať pre seba zvlášť prívod 230V a 16A s tým, že nič iné by s ňou teda nemalo byť zapojené resp pustené naraz.

Čiže moja pôvodná predstava mať zvlášť prívod pre rúru + mikrovlnku na štandardnom 16A ističi by v tomto prípade bola nereálna.

Otázka znie či tá rúra ma naozaj taký príkon, keďže iné rúry od iných výrobcov majú podstatne nižšie príkony 2300-2700 W
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DJW je offline (nepripojený) DJW

    DJW
    Zdravím, rúry výrobcovia robia tak, aby ich stačil obhospodarovať jeden štandardný 16A istič..
    Jednoduchá matematika 16A x 230Volt = 3680 Watt
    Mikrovlnka aj rúra môžu byť na rovnakej vetve / zásuvke, ale vzhľadom na tieto výkony pochybujem že budú môcť fungovať naraz. Takže riešenie je
    a, nepoužívať spoločne
    b, nová extra zásuvka pre rúru s novým vedením od istiacej strinky s osobitným ističom

    PS: nezabudnite, že vstavaná rúra sa vždy montuje tak,aby zasuvka nebola za spotrebičom, ale v susednej skrinke, teda prístupná. Z bezpečnostného hľadiska (požiar, úraz..)
    Naposledy upravil DJW : 25.11.10 at 09:36

    Rúra whirlpool akz 433 resp 43x

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.