Zavrieť

Porady

Obcasna tlmena bolest v lavej casti nad zaludkom 5-6 hod.po jedle.

Mavam obcas tlmenu bolest v lavej casti nad zaludkom vystrelujucu az do chrbta, 5 az 6 hod. po jedle (hlavne v noci ), niekedy spojenu z vracanim kyseliny. Mozte mi poradit co a z coho to moze byt ? Mam 51 r. a u lekara som s tym este nebol. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    no moze to byt hoci co, zalezi tiez po akom jedle, moze to byt zlcnik, zaludok ... cez internet ti asi tazko niekto da diagnozu - kompetentny na zodpovedanie otazky je jedine tvoj lekar

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    "u lekara som s tym este nebol"...
    ... a načo si platíš zdravotné poistenie? Isto internetové fórum je ideálne miesto na diagnostikovanie zdravotných problémov.
    ... myslíš si že bude lepšie, keď pôjdeš k lekárovi v hodine dvanástej?
    ... alebo ešte lepšie keď bude neskoro?
    ... a potom sa sťažuj na zdravotníctvo, tí škaredí a zlí lekári, že ti nepomohli...

    Ako keď ľuďom klepe niečo v motore auta hneď bežia do servisu. Na svoje zdravie serú...

    Odporučiť sa ti dá len jedno: Pondelok, ráno, lekár... V prípade akútneho zhoršenia problémov.. okamžite.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Žlčníkové bolesti ( podráždenie , zápal ) sa prejavujú takýmto spôsobom na pravej strane ...
    Na ľavej strane ide o podobné symptómy - jedná sa však o pankreas , no sú bolestivejšie ...jeden sa pomaly po plafóne štverá ...

    Zažil som obe , pri pankreatidide som skončil v špitáli na infúzkach ...sanitka ma odviezla ...

    Dá sa povedať , že nejakým tým diétnym režimom dôjde k úľave , no ak sa už raz zadaril ten alebo onen záchvat , tak sa budú aj opakovať s tou nepravideľnosťou ( alebo aj pravidelne ) podľa stravy .

    Lekárske vyšetrenia by však mali vylúčiť alebo potvrdiť nejakú diagnózu ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andy Kralik "pri pankreatidide som skončil v špitáli na infúzkach.."
    a poviem ti tak.. šťastná hviezda nad tebou stála že si skončil len na tých infúziách..
    buchač Dozvuky ale mám .....
    Na inzulíne som už roky ...kua ...
    Peggynka Veru-Dg:diétna chyba a môžeš skončiť púť na tomto svete.Poznala som jednu,prejedla sa slaniny a porúčala sa.Nepodceňuj to.
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Žlčník je obtočený okolo pečene, vpravo pod rebrami. Ja by som myslel na nedostatočné trávenie, pomohol by cholagol kvapky, alebo pankreolan, na podporu trávenia. Ale jasné, že treba vyšetrenie u gastroenterológa. Môže ísť o vred v žalúdku alebo pažeráku.
    buchač " pankratz
    Žlčník je obtočený okolo pečene, vpravo pod rebrami. Ja by som myslel na nedostatočné trávenie, pomohol by cholagol kvapky, alebo pankreolan, na podporu trávenia. Ale jasné, že treba vyšetrenie u gastroenterológa. Môže ísť o vred v žalúdku alebo pažeráku....".........

    pankratz ....

    Očúvaj ...
    Nejdem sa absolútne robiť za múdreho ...
    Narážam na ..." žlčník je obtočený okolo pečene "...

    ALE TAKÚTO SPROSTOSŤ som už dávno nechyroval ...
    ...a to sa vyjadrujem ešte slušne ....

    Ale aby som nekecal , lebo nezvyknem vo vyslovene odborných témach nejak srandovať ...
    Nuž , ak sa pozrieš na obrázok
    http://thumbs.dreamstime.com/z/liver...a-24832999.jpg
    tak žlčník je dole , pod pečeňou a nie obtočený okolo nej !!!
    Na obrázku je to gall-bladder ...

    Len tak ,mimochodom , neviem si celkom dobre predstaviť laparoskopickú operáciu obtočeného žlčníka ....

    P.S.:
    Myslíš - teda si ...
    Ale toto si posral - doslovne .

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Jasné, k doktorovi, ale hlavne zmeniť stravovanie.
    Naposledy upravil kukučka : 20.10.13 at 22:53

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Mas to po kazdom jedle, ci len po niektorych? Mohol by to byt pankreas.

    Obcasna tlmena bolest v lavej casti nad zaludkom 5-6 hod.po jedle.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.