Zavrieť

Porady

Viac pracovných pomerov

Dobrý deň,

môže mať zamestnanec viac pracovných pomerov súbežne?

Končím pracovný pomer v jednej firme, čerpám si momentálne dovolenku.
Uzatvoriť pracovný pomer chcem s novou firmou ešte pred skončením predchádzajúceho pracovného pomeru. T.j v jednej firme si dočerpávam dovolenku a v druhej firme už budem pracovať.

Kde toto nájdem v Zákonníku práce?
<SCRIPT language=JavaScript type=text/javascript> <!-- function cyb_switch_pnfpnt() { var option=['new_thread','thread_confirm']; for(var i=0; i<option.length; i++) { obj=document.getElementById(option[i]); obj.style.display=(obj.style.display=="block")? "none" : "block"; } } gLastCheckedRB = 0; //-------------------------------------------------------------------- function prevNwb_rbclick(_form, _id) { for (i=0; i<_form.f.length; i++) { if (_form.f[i].checked) { if (gLastCheckedRB) { hide('prevNwb_forumdesc_'+gLastCheckedRB); } show('prevNwb_forumdesc_'+_id); gLastCheckedRB = _id; } } } //-------------------------------------------------------------------- function byId(_id) { return document.getElementById(_id); } //-------------------------------------------------------------------- function show(_id) { byId(_id).style.visibility = 'visible'; byId(_id).style.display = 'block'; } //-------------------------------------------------------------------- function hide(_id) { byId(_id).style.visibility = 'hidden'; byId(_id).style.display = 'none'; } --> </SCRIPT>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    daria Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    môže mať zamestnanec viac pracovných pomerov súbežne?

    Končím pracovný pomer v jednej firme, čerpám si momentálne dovolenku.
    Uzatvoriť pracovný pomer chcem s novou firmou ešte pred skončením predchádzajúceho pracovného pomeru. T.j v jednej firme si dočerpávam dovolenku a v druhej firme už budem pracovať.

    Kde toto nájdem v Zákonníku práce?
    <SCRIPT language=JavaScript type=text/javascript> <!-- function cyb_switch_pnfpnt() { var option=['new_thread','thread_confirm']; for(var i=0; i<option.length; i++) { obj=document.getElementById(option[i]); obj.style.display=(obj.style.display=="block")? "none" : "block"; } } gLastCheckedRB = 0; //-------------------------------------------------------------------- function prevNwb_rbclick(_form, _id) { for (i=0; i<_form.f.length; i++) { if (_form.f[i].checked) { if (gLastCheckedRB) { hide('prevNwb_forumdesc_'+gLastCheckedRB); } show('prevNwb_forumdesc_'+_id); gLastCheckedRB = _id; } } } //-------------------------------------------------------------------- function byId(_id) { return document.getElementById(_id); } //-------------------------------------------------------------------- function show(_id) { byId(_id).style.visibility = 'visible'; byId(_id).style.display = 'block'; } //-------------------------------------------------------------------- function hide(_id) { byId(_id).style.visibility = 'hidden'; byId(_id).style.display = 'none'; } --> </SCRIPT>
    Neodporuje to zákonníku práce. Existujú obmädzenia v súvislosti s maximálnym pracovným časom. Ale keďže v exfirme čerpáte dovolenku - tak nie je problém.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    daria Pozri príspevok
    a kde to nájdem v ZP neviete nikto?????
    Rozvrhnutie prac. času je v zákonníku práce od §85 ďalej. V tejto forme je to skôr ako ochrana zamestnanca, aby na ňom zamestnávateľ "neoral". Pokiaľ zamestnanec chce, má chuť a stíha - tak môže kľudne pracovať kľudne i v 5tich firmách.

    V ZP sú iba právne akty, ktoré sú prikázané a ktoré sú nedovolené. Čo je dovolené - tam bohužiaľ nie je...na to by nestačilo 256 paragrafov.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    daria Pozri príspevok
    a kde to nájdem v ZP neviete nikto?????
    Ak niečo neodporuje ZP, tak to tam nie je. Napíšem to ľudovo, čo nie je zakázané je dovolené.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    aj ja by som chcela poradiť ako najlepšie vyriešiť túto situáciu - v jednej firme pracujem na TPP, od septembra tu však budem už len 3 pracovné dni a 2 pracovné dni budem zamestnaná v školstve - na dohodu. Podľa mňa by však bolo pre mňa výhodnejšie zamestnať sa na TPP na kratší úväzok u obidvoch zamestnávateľov. Mohol by mi niekto poradiť ako to vyriešiť.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    MartinkoK Pozri príspevok
    aj ja by som chcela poradiť ako najlepšie vyriešiť túto situáciu - v jednej firme pracujem na TPP, od septembra tu však budem už len 3 pracovné dni a 2 pracovné dni budem zamestnaná v školstve - na dohodu. Podľa mňa by však bolo pre mňa výhodnejšie zamestnať sa na TPP na kratší úväzok u obidvoch zamestnávateľov. Mohol by mi niekto poradiť ako to vyriešiť.
    Jednoducho, musíš sa dohodnúť so zamestnávateľom, kde pracuješ na základe dohody, aby s tebou uzatvoril PP.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Ako sa pozerať na dva pracovné pomery, kde pri prvom by bolo neplatené voľno a pri druhom by bol normálne odpracovaný mesiac. Ide mi o sociálne poistenie. Keďže sa pri neplatenom voľne prerušuje poistenie, nastalo by prerušenie, keď sociálne poistenie bude platené z toho druhého pracovného pomeru?

    Viac pracovných pomerov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.