Zavrieť

Porady

materská

som tiež učiteľka a chcela by som sa opýtať, keď chcem ísť na materskú a prvých 8 mesiacov mi platí zamestnávateľ, tak z akej sumy? z hrubej mzdy (aj s odmenami, aj s triednictvom,...) alebo z tarifného platu podľa tabuľky. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jancah Pozri príspevok
    som tiež učiteľka a chcela by som sa opýtať, keď chcem ísť na materskú a prvých 8 mesiacov mi platí zamestnávateľ, tak z akej sumy? z hrubej mzdy (aj s odmenami, aj s triednictvom,...) alebo z tarifného platu podľa tabuľky. dakujem
    Zamestnávate MD neplatí, prepláca ju SP. Prepláca sa z VZ na nemocenské.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jancah Pozri príspevok
    ja praveže neviem aký je ten vymeriavací základ a z čoho sa vypočíta
    Vymeriavací základ je tvoja hrubá mzda na výplatnej páske.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jancah Pozri príspevok
    ja praveže neviem aký je ten vymeriavací základ a z čoho sa vypočíta
    Vymeriavacím základom - velmi zjednodušene - je tvoj hrubý príjem za predchádzajúci kal. rok delený počtom kal. dní = denný vymeriavací základ. Ak si bola PN, tieto dni sa z počtu dní odpočítavajú.

    Materské je 60 % denného vymeriavacieho základu, vypláca sa za kal. dni.

    zeppka je offline (nepripojený) zeppka

    zeppka
    trakže ak niekto bol napr. 3 mesiace PN v roku 2010 (okt.-dec.) a v júni 2011 nastupuje na materskú, nebude nijak ochudobnená?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zeppka Pozri príspevok
    trakže ak niekto bol napr. 3 mesiace PN v roku 2010 (okt.-dec.) a v júni 2011 nastupuje na materskú, nebude nijak ochudobnená?
    Bude, o dni na nemocenskom.

    zeppka je offline (nepripojený) zeppka

    zeppka
    Môžeš mi to prosím vysvetliť bližšie? Za dni PN sa bude ako vymer. z. rátať suma nemocenského?
    A ešte jedna otázka: vypočítava sa to za min. kal. rok 2010, alebo rok dozadu od nástupu na MD?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zeppka Pozri príspevok
    Môžeš mi to prosím vysvetliť bližšie? Za dni PN sa bude ako vymer. z. rátať suma nemocenského? NIe, jednoducho máš VZ ponížený o dni, ktoré si nepracovala, pretože odvody sa počas PN neplatia.
    A ešte jedna otázka: vypočítava sa to za min. kal. rok 2010, alebo rok dozadu od nástupu na MD Rozhodné obdobie VZ bude rok 2010.
    Ďakujem
    Odpovede v texte.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    veronikasad Pozri príspevok
    Vymeriavacím základom - velmi zjednodušene - je tvoj hrubý príjem za predchádzajúci kal. rok delený počtom kal. dní = denný vymeriavací základ. Ak si bola PN, tieto dni sa z počtu dní odpočítavajú.

    Materské je 60 % denného vymeriavacieho základu, vypláca sa za kal. dni.
    ked mal zamestnan. z prac. pomeru 2 roky vyplacanu len minimalnu mzdu,z toho odvody, teraz sa zamestnala od 3/2011 na dalsi prac.pomer s hrubou mzdou 850eur , takze ma dva subezne prac.pomery v jedno ma minimalnu mzdu, v druhom 850eur mesacne, termin porodu ma v oktobri, na soc.poistovni nam bolo povedane ze sa jej bude zratavat do vymeriav.zakladu na materske aj tento prijem z druheho zamestnania, viete mi prosim niekto poradit ako si to prepocitat co a kolko dostane matersku?

    pripadne ako by sa vypocitala z coho, ked by k 30.9.2011 dala vypoved u zamestnavatela kde ma minimalnu mzdu a zostal by jej len pracovny pomer kt. plynie od 3/2011 ....
    dakujem.
    Naposledy upravil Majka : 01.03.11 at 11:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.