Zavrieť

Porady

daň. priznanie B

Dobrý deň,
prosím o odpooveď na otázku :
robím daň. priznanie - daňovník si neuplatňuje daň. bonus, pretože nemá deti, na r. 95 mi vyšla suma 54,36, ktorú som dala aj na riadok 99 - ukázalo mi tam chybu - podľa vysvetliviek som to pochopila tak, že tam má byť 0, pretože si neuplatňuje daňový bonus, a jeho príjmy nepresiahli polovicu z 19,2 násobku životného minima - je to tak správne? - z akého dôvodu sa uňho berie do úvahy daňový bonus, keď naňho nemá zákonný nárok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Predpokladám, že si neuplatňuje nezd.časť na daňovníka, je dôchodca, lebo keby si uplatňoval a mal základ dane nižší ako 3559,30 eur, hneď mu vyhodí daň nula.
    r. 95 a 99 nemajú s DB nič spoločné,
    ak je na r. 95 54,36 na r. 99 ťahá nulu v tom prípade, že príjem je do 1779,65 eur a má splnené iné podmienky.
    Na túto tému je tu veľa odpovedí, treba hľadať a nezakladať nové témy.
    Naposledy upravil Kristina27 : 10.03.12 at 08:35

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak potom by si mal mať r. 95 aj 99 aj 113 daň. povinnosť 54,36...za predpokladu, že nie sú platené preddavky ako zo zamestnania či z podnikania a pod.

    Jannao je offline (nepripojený) Jannao

    Jannao
    Tak si to myslím, aj ja, na r.99 som napísala sumu 54,36, ale program (el.tlačivo DRSR eDane), ma tam nepustil - vo vysvetlivkách v daňovom priznaní pod číslom 19 je uvedené, že ak si neplatňujem DB(?) a nedosahujem príjmy 1779,65 eur, na r. 99 má byť 0 - nerozumiem , prečo sa odvolávajú na DB-r.99 s ním podľa mňa nemá nič spoločné

    Jannao je offline (nepripojený) Jannao

    Jannao
    Príjmy celkom: 711,35
    Základ dane : 480,15
    príjmy sú zo závislej činnosti a z prenájmu
    Mila123 rozdeľ ich koľko je §5 a § 6

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    dobrý deň
    Práve sedím nad DP-B, nevie mi niekto poradiť čo mám vpísať do tabuľky č.1 :preukázateľne zaplatené poistné na ZP a SP z príjmov podľa § 6 ods.1 a 2 zákona a preukazateľné zaplatené predavky na ZP z príjmov podľa § 6 ods.3 zákona za obdobie január-apríl 2011?
    Mám príjem len zo živnosti?
    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    František Bigoš Pozri príspevok
    dobrý deň
    Práve sedím nad DP-B, nevie mi niekto poradiť čo mám vpísať do tabuľky č.1 :preukázateľne zaplatené poistné na ZP a SP z príjmov podľa § 6 ods.1 a 2 zákona a preukazateľné zaplatené predavky na ZP z príjmov podľa § 6 ods.3 zákona za obdobie január-apríl 2011?
    Mám príjem len zo živnosti?
    ďakujem
    do posledného riadnu nič - tam sa uvádza zaplatené poistné pri príjmoch z prenájmu.

    V predch.dvoch riadkoch skutočne zaplatené poistné na zdr. a soc.poistenie od 1.1.-31.12.2011 (vrátane nedoplatkov za predch.roky, ak si nejaké platil)

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    napíšeš tam to, čo tam píšu: preukázateľne zaplatené poistné na ZP a SP z príjmov podľa § 6 (napr. zo živnosti) - poistné zaplatené do SP a ZP zaplatené v roku 2011.
    príjmy podľa § 6 ods. 3 sú z prenájmu, ak mal príjmy z prenájmu bol povinný prihlásiť sa do ZP v období jan.-apríl. Píše sa tam zaplatené poistné v roku 2011, ktoré mal platiť.
    Ak nič neplatil, tak sa tam nič nepíše.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.