Zavrieť

Porady

DPH-daňové priznanie

Uctovanie pri dovoze tovaru z ineho clenskeho statu mi je jasne. 343AU/343AU. Ale uz ste niekto robili DPH priznanie za mesiac maj? Je vam jasne na ktory riadok priznania davate zaklad dane a DPH pri dovoze z ineho clenskeho statu?
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Základ na riadok 04, daň 02 a 17. Aspoň ja si tak myslím. :-))))
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

lenze vo fin spr. 5/2004 pisu ze na r. 01 zaklad sa neuvadza zaklad dane pri dovoze tovaru. A na r. 02 -daň zo zdanitel. obchodov vypočitana vo vyske 19% zo zakladu dane uvedeného na r. 01
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Lenže nákup tovaru z iného členského štátu nie je dovozom! Je to nadobudnutie tovaru. Dovozom je nákup tovaru z tretích krajín, t. j. nákup z krajín mimo EU.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Je to správne. Nadobudnutie tovaru do r. 04, daň r. 02, a zároveň uplatnenie odpočtu (ak na to máte nárok - §49) na r. 17.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pokiaľ ide o nadobudnutie tovaru z iného čl.štátu, tak základ dane sa napočítava do riadku 01 a riadku 04. Daň sa napočítava do riadku 02 a do riadku 14.

Pokiaľ ide o tovar a služby pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 odsek 2 až 4, tak základ dane sa napočítava do riadku 10 a daň sa napočítava do riadku 11 a do riadku 14.

Pokiaľ ide o nárok na odpočet dane na vstupe, tak celá suma dane sa napočítava v prípade, že ide o tovar a služby pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 odsek 2 až 4 -do riadku 16 a v prípade dane z nadobudnutých tovarov z iných čl.štátov do riadku 17. V oboch prípadoch sa suma dane nárokovaná na odpočítanie (ale pozor, tu už buď plná alebo žiadna alebo upravená koeficientom) napočíta ďalej do riadkov 19 a 22.

Ešte poznámka pre Hanku - dovoz tovaru a nadobudnutie tovaru z iného čl.štátu sú dva rozdielne pojmy.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja mám tiež otázku k daňovému priznaniu DPH. Nejako neviem nájsť, kde má byť, a či vôbec, uvedená suma(základ dane?) za dodané služby do iného členského štátu EÚ , keď miesto dodania služby je podľa § 15 ods. 8, teda nie je zdanená. Ja tieto služby zatiaľ neviem nikde zaradiť!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bea - NIKDE !
takéto služby totiž nie sú predmetom dane.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A budú sa do priznania zaraďovať aj prijaté úroky na bankových účtoch? Ak áno, v ktorom riadku?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Mne to tiež tak vychádzalo, že nikde, ale ťažko sa mi to verilo. Myslela som, že som len niečo prehliadla. Predtým, kým som robila SPINe od datalocku, mala som kontrolu, lebo SW mi všetko zaradil. Teraz mám totiž taký SW, že si musím všetko nastaviť a funguje tak dobre, ako to ja urobím. Ale to som si vybrala, na viac nemám.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosim Vas a do kt. riadku uvadzate zaplatenu DPH z dovozu, ktorá bola vyrubena col.organom este pred 31.04.04 ale zaplatena bola az v maji 2004, cize narok na odpocet mam este podla stareho zakona az datumom zaplatenia? Dakujem za rady!!!!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ja robim v OMEGA - od Kross Zilina - super - len rada nie reklama !!! - nie je drahy a kreditne uroky mi dava do riadku 06 a 07 v DPH priznani zaokruhlene na sk nahor. spolieham sa na nich a ked pozries zakon 222 § 28 - 41 tak to sedi. iva
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Určite budú prijaté úroky v riadku 06 a 07??? Lebo padol tu aj názor, že sa vôbec nebudú zapisovať do priznania DPH.
0 0
Cassovia Cassovia

Cassovia je offline (nepripojený) Cassovia

Čím viacej čítam vaše príspevky, tým viac som zmagorená. Sme špedička a sprostredkujeme prepravu tovaru medzi francúzskym odberateľom a českým dopravcom. Pozorne som si prečítala zákon a zistila som, že by malo ísť o trojstranný obchod, kde my sme 1. odberateľ. Češi mám faktúrujú prepravu bez DPH a my si pridávame svoju maržu a faktúrujeme francúzskemu odberateľomi bez DPH. Jedná sa naozaj o trojstranný obchod? Do, ktorého riadku napíšem ZD na vstupe a výstupe? Robím nejaké samozdanenie?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tak som to v tejto chvili preverovala a tiez je tu nova informacie, ze do DP to vobec nejde / kreditne uroky/.tak fajn, len na zaklade telefonickej informacie od tvorcov SW - dufam to bude dobre.
aj vam ostatnym sa tak super dari???
zdravi Iva
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Úroky sa nedávajú nikam. Včera som sa na to pýtala na školení.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dada, toľko názorov som si tu prečítala, až som bola popletená. Budem sa držať Tvojho a marianninho. Paula
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

Dada, kdesi som tu splšila raz stanovisko DR BB z 28.6.2004 a píšu že z dosiahnuté úrokov z peňažných prostriedkov na bankových účtoch klientov je možné posudzovať ako položky, ktoré nie sú zdaniteľné obchody v zmysle platného zákona od 1.5.2004 a preto nie je možné ich ani vykazovať v DP. a tieto úroky nepatria ani medzi § 39 finančné služby takže tak
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

cassovia z toho čo píšeš by mohlo síce ísť o trojstranný obchod ale muselo by ísť o dodanie tavaru a nie o službu teda posudzuj to iba ako sprostredkovanie prepravy skús §16 ods.4
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Alexaneta - tieto príspevky sú už staršieho dátumu. Takže všetko je už dávno jasné. :-))))
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

misurka nárok ti vzniká zaplatením teda ako píšeš v 5 mesiaci a ja som ich dávala do r.18 aj keď tam nie je nato odvolávka treba staré veci nejak dotiahnuť a iná možnosť v DP nato nie je možno prechodné ustanovenia §85 ods.6
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať