Zavrieť

Porady

Odloženie podania DP - zo zahraničia

Dobry den,zaujímalo by ma, aké su moje možnosti doručit toto oznámenie DU na Slovensku,kedže sa zdržiavam v zahraničí dlhodobo.Vzor na vyplnenie som našiel,čo však nie,su bližšie info,napr. či podpis musí byt notársky overený a ani sposob doručenia, elektronicky alebo na adresu DU. Poradí niekto ? Dakujem
Naposledy upravil Jurašek : 10.03.15 at 14:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Vyplníš oznámenie, podpíšeš a pošleš doporučene na DÚ kam patríš.

    Nič overené ani elektronicky - teda, ak nemáš uzavretú dohodu o podávaní elektronicky (živnostníci-platcovia DPH to majú povinné)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Posielaš na adresu DU, len Oznámenie musí byť doručené do lehoty na podanie daň.priznania, t.j. do 31.3.2015. Pri príjmoch zo zahraničia môže byť lehota predlžená až o 6 mesiacov. Čitaj pozorne tlačivo, termín uvádzaš posledný deň v mesiaci predlženej lehoty.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurašek Tlačivo mám z internetu,je určené pre rok 2014 ale dátum je tam už určený 30.06.2015 a už len extra je tam uvedené zaškrtnut či je súčastou prijem zo zahraničia.Tak asi budem musiet to tlačivo najprv upravit a zmenit dátum na 30.september....alebo nájst tlačivo,kde sa dátum vpisuje.O.k a teda normálne podpísaný tento dokument poslat na adresu DU, nevyzaduje sa úradne overenie podpisu? To by ma čakala návšteva ambasady a tomu by som sa rád vyhol. Dakujem všetkým za odpovede - rýchle odpovede. ...
    veronikasad Podpis nie je potrebné overovať. Ak chceš mať istotu, že to bude doručené, pošli to niekomu v mieste bydliska, nech to odovzdá osobne a dá potvrdiť kopiu.
    Jurašek no to je super nápad, takže s tým nebude problém ak niekto predloží tento odklad,niekto iný ako človek podpísany a ten kto o odklad žiada ? Fuuuu to by bol ideal tento postup.........thx
    veronikasad Oznámenie môže odovzdať hocikto - nepýtajú občiansky preukaz ani iný doklad totožnosti.
    Jurašek no tak super,aspon jedna vec z krku ale toto je aj tak len ,,záložný plán,,. Plán A je stihnut to podat do konca marca.Vdaka za pomoc
      zbaliť

    Odloženie podania DP - zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.