Zavrieť

Porady

Som živnostník, môže mi moja agentura dať pokutu za predčasné ukončenie mojej práce , výpoveď a to 3000 eur

chce nám dať podpísať zmluvu ak dám vypoveď do dvoch týždňov tak pokuta 3000 eur ak do mesiaca 1000 eur, celá zmluva je proti mne a má výhody z nej len on, je to v poriadku.
Ide tu o to, aby som neodišiel do konkurenčnej firmy, asi, v môj prospech v tej zmluve neni ani zmienka, ak spravim čo by len nejmenšiu chybu , stači ak budem jesť v ich aute pri prevoze do zamestnania nesprávnej chvíli, mám pokutu, ako sa môžem chrániť, ak nepodpíšem , prepusti ma a nerád by som o to prišiel . Ak dám výpoveď tak pokuta , ak do mesiaca nedám aj tak pokuta, to preto aby som neodišiel asi, začarovaný kruh.
Chcel by som vedieť či mám šancu sa nejak chrániť , alebo možnosť dopísať do zmluvy aj moje požiadavky.
Naposledy upravil nadejko : 09.12.13 at 06:41
marjankaj Tvoja agentúra? Máš to teda peknú agentúru.
jslancik chlape, to je zmluva ako keby si robil ochranku prezidentovi hlavná otázka - STOJÍ TO ZA TO? Ak sa boja, aby si neodišiel do konkurenčnej firmy, tak asi by si mal šancu tam.

O každej zmluve sa dá rokovať. Otázka je, či bude ochotná rokovať aj druhá strana. A je to aj o tvojich vyjednávacích schopnostiach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Zmluva je dohoda oboch zmluvných strán. Ak je pre teba nevýhodná, tak ju nepodpisuj, ale o jednotlivých bodoch vyjednávaj. Nedaj sa odbiť tým, že je to ich štandardná zmluva a všetci ju podpisujú.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nevidíme, aké podmienky v zmluve máš, ale pokiaľ si si dohodol vysokú pokutu, tak ju rozhodne môže uplatniť.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ak si naozaj schopný a šikovný rýchlo si najdeš inú robotu,

    vy***** sa na darmožráčov z nejakej agentury !

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak to podpíšeš, tak bude mať na to plné právo. A pravdepodobne podľa iných bodov zmluvy to bude ešte horšie.

    Zváž si, či ti stojí za to podpísať takú zmluvu. A či je to tvoj prípad - plánuješ urýchlene zbaliť "švestky"? A vieš, do čoho ideš? Nevieme, o akú prácu sa jedná. Agentúry sa poisťujú pred vysokou fluktuáciou, ktorá im spôsobí väčšie či menšie problémy. Ak máš spraviť dielo za 10000 eur, a ty to v polovici zabalíš, tak je to problém pre všetkých.

    Opakujem - zvážiť plusy a mínusy.

    Som živnostník, môže mi moja agentura dať pokutu za predčasné ukončenie mojej práce , výpoveď a to 3000 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.