Zavrieť

Porady

Nájom tenisového kurtu.

Prosím o názor.

Vlastník tenisového kurtu poskytuje časový priestor na používanie kurtov tenisovej škole neregistrovanej na DPH.

Jedná sa o nájom nehnuteľností oslobodený od dane

alebo

je to nájom športového zariadenia všeobecne.

Je možnosť vždy túto službu zaťažiť daňou na základe §38 odstavec 5. Ale je dobre vedieť ako to je v skutočnosti. Prenajíma sa aj ľadová ploca zimného štadiónu a tam sme nájom vždy účtovali s daňou aj v časoch keď v oslobodení nebola možnosť výberu daná odstavcom 5 a daňová kontrola nemala námietky.

Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    §38/5 Zákona o DPH - Platiteľ, ktorý prenajíma nahnuteľnosť alebo jej časť zdaniteľnej osobe sa môže rozhodnúť, že nájom nebude oslobodený od dane. Nie je dôležité, či zdaniteľná osoba je alebo nie je platiteľom DPH (voľakedy na tom záležalo). Oslobodené od dane bude prenájom nehnuteľnosti len súkromnej osobe.
    §3/1 - zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť... Podľa môjho názoru je tenisová škola zdaniteľná osoba, takže vy sa môžete rozhodnúť, či im budete dodávať službu s daňou alebo oslobodene. Ale v tom prípade nezabudnite na koeficient...
    s.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    SilMar Group Pozri príspevok
    §38/5 Zákona o DPH - Platiteľ, ktorý prenajíma nahnuteľnosť alebo jej časť zdaniteľnej osobe sa môže rozhodnúť, že nájom nebude oslobodený od dane. ....
    s.
    Áno v tom sme zajedno.

    Riešim otázku, že či prenajímanie tenisového kurtu je prenájmom nehnuteľností oslobodeným od dane, alebo je to prenájom športového zariadenia všeobecne.

    Uviedol som ako príklad prenájom ľadovej plochy kde sme účtovali DPH aj v čase keď nebolo na výber a pri daňovej kontrole nebola vznesená námietka.

    Skúsme takto riešiť položenú otázku.

    apo

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    No ja neviem, ale podľa mňa je to klasický krátkodobý prenájom nehnuteľnosti...
    Ale to je môj názor
    s.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Asi áno, nenavlečieme to do nájmu športového zariadenia.

    apo
    Naposledy upravil apo : 15.05.12 at 21:48

    Nájom tenisového kurtu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.