Zavrieť

Porady

Zafarbené oblečenie /Pranie

Ahojte, chcel by som sa spýtať.. (vôbec sa do prania nevyznám) tak som dal do pračky čierno bielu košelu s fialovímy nohavica a košela sa zafarbila na fialovo.. nie uplne ale tam kde sú biele kocky , idú trochu do rúžova, neviete ako to "vrrátiť" alebo nejaka technika ako preprať tu košelu alebo niečo čím by sa dala "preč" tá rúžová ? dosť to vidno a je to nová košela, a tiež nestála málo... a kedže ja neviem prať tak toto sa stalo... prosím poraďte či sa nejako dá s tej košele vyprať ta ružová, či to tak bude už navždy :O .. hehe.. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    TheSteven Pozri príspevok
    Košela je zo 100% bavlny.. prosím poraď mi, dobrá duša..
    no ale bude to, že" buď alebo" daj ju teraz prať samu na vyššiu teplotu, ale neviem na akú skús najpr na 60st...prášok na biele , ak nepustí a nič sa nestane s materiálom teda farba nepustí daj na 70.....je to bavlna ja bavlnu na 90st v pohode...ak je tá čierna farba stálofarebná nemaal by pustiť do bielej...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    V drogériách sa dá kúpiť prípravok - sú to také 10x15 cm kúsky textilu, balené ako prášok na pranie a je ich tam asi 6 ks.Tie sa priložia ku prádlu a absorbujú farby. Mne to pomohlo pri zafarbenom bavlnenom tričku. Hľadám v Googli názov, je to od niektorého výrobcu pracích práškov.
    http://www.hiteko.sk/pomocky-na-pran...farby-2v1.html
    Naposledy upravil Dav : 18.12.12 at 20:17

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V drogériách dostať Odfarbovač na omylom zafarbenú textíliu, dovozca LA NAVE Poprad.Predpokladám,že keďže košeľa bola drahá,bola aj farba na nej zastabilizovaná a nakoniec je to buď-alebo.Odfarbovač je na 400 gr. textílie a treba postupovať podľa návodu !Stojí cca 0,59 €.Mne sa podarilo takto vrátiť do života už zopár kúskov oblečenia mojej dcéry,ku ktorým mala "citový vzťah".

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    TheSteven Pozri príspevok
    Ahojte, chcel by som sa spýtať.. (vôbec sa do prania nevyznám) tak som dal do pračky čierno bielu košelu s fialovímy nohavica a košela sa zafarbila na fialovo.. nie uplne ale tam kde sú biele kocky , idú trochu do rúžova, neviete ako to "vrrátiť" alebo nejaka technika ako preprať tu košelu alebo niečo čím by sa dala "preč" tá rúžová ? dosť to vidno a je to nová košela, a tiež nestála málo... a kedže ja neviem prať tak toto sa stalo... prosím poraďte či sa nejako dá s tej košele vyprať ta ružová, či to tak bude už navždy :O .. hehe.. Ďakujem.
    Tak potom sa nepúšťaj ani do iných nebezpečných činnosti ako je napr. varenie, zohrievanie jedla v mikrovlnke,šoferovanie,nakupovanie atak podobne , aby si nesposobil nejaku katastrofu...

    nezostavaj sám, dbaj aby nad tebou mal dohlad iny najlepšie dospelý skusený človek...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ondi na pranie a aj na to " vrátenie " nazad k pôvodným farbám....

    Budeš proste IN , fakt jedinečný....

    Zafarbené oblečenie /Pranie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.