Zavrieť

Porady

Pri prani mi pracka robi diery na obleceni

Prosim o radu, pri prani mi pracka whirpool s predu plnena pri kazdom prani urobi na 1- 2 obleceniah dieru. Najprv som myslela, ze diera na malej pancuskach uz bola pred pranim. Ale ked urobila dieru na obleceni ktore bolo ok tak som vedela ze to robi ta mrcha. Stretol sa niekto prosim s takymto problemom? Ako ste to vyriesili? Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zavolaj si iného opravára.

    Ked opravár prizná, že nevie čo s tým a navrhne len tak "z brucha" opravu za 300€, už by som ho nikdy viac nezavolala...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    My sme mali zapichnutý klinček do bubna.Môže byť aj poškodený uzáver alebo bubon.Niektoré pračky majú naspodu bubna otvor na čistenie treba pozrieť či nieje poškodený.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. alebo nejaký drôtik, resp ostrý predmet v bubne zaseknutý

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    pepsikova Pozri príspevok
    ..môže to byť aj preslabené vlákno na oblečení, ktoré si voľným okom nevšimneš a pri otáčaní sa namáhaním pretrhne...ale práčka ti prederaviť sama od seba nemôže,nemá ako a čím...
    ..niekedy sa ti môže cvernička z oblečenia zachytiť napr. o zips a urobí dierku..
    "Rizikové" odevy s háčikmi ap. periem vo zvláštnom uzatvárateľnom sieťovinovom vrecku. Moja mama na to používala obliečku na vankúš.

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Celkom slušné diery robievajú aj zipsy. Ja ich radšej zatváram a príslušný kus oblečenia dávam do ochrannej sieťky.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Kamarátke sa toto tiež stalo. Nakoniec zistila, že pravdepodobne zips jej poškriabal taký plastový kryt, ktorý bol vo vnútri bubna otočený smerom do bubna (asi tým je prekrytý ten otvor na čistenie, neviem). Tam sa spravili také jemné škrabance a tie jej potom likvidovali oblečenie....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja mam skusenost pri pracke plnenej zpredu, ze to urobi, ak je pracka preplnena a cast odevov sa trie z nedostatku miesta v priestore medzi dvierkami a bubnom.

    Takze nedavas privela pradla naraz do pracky?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..môže to byť aj preslabené vlákno na oblečení, ktoré si voľným okom nevšimneš a pri otáčaní sa namáhaním pretrhne...ale práčka ti prederaviť sama od seba nemôže,nemá ako a čím...
    ..niekedy sa ti môže cvernička z oblečenia zachytiť napr. o zips a urobí dierku..

    zarka je offline (nepripojený) zarka

    zarka
    Bol tu opravar, odchadzal s pokrcenymi pleciami, a zo zaverom ze nevie co s tym. Ze mozno vymenit bubon- 300 eciek bez prace-brrr hned ma striaslo. Ale keby aspon vedel ze to pomoze, tak to dam vymenit, pracka ma len 2,5 roka. Ale vysledok nieje isty. Co sa tyka tych deravych veci tak su to malej pancusky, ale naposledy /vcera/ to bol malej overal, a diery nie su vytrhnute ale ako keby vysuchane. Neviem co s tym.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.