Zavrieť

Porady

Dedenie domu, ktory mi rodicia darovali pred uzavretim manzelstva manzelovym synom z prveho manzelstva

Rodicia mi darovali rodinny dom ako rozvedenej matke s jednou neplnoletou dcerou. Niekolko rokov potom som sa vydala a u notara som spisala zavet, podla ktoreho je vylucnou dedickou moja dcera (teraz plnoleta) a manzel ma dozivotne pravo dom uzivat. Chcem sa spytat:
1/ ci toto postacuje k tomu, aby cely dom zdedila v pripade mojej smrti dcera, pripadne ci by bolo mozne darovat dom bez suhlasu manzela dcere.
2/ ci si moze manzelov syn z prveho manzelstva narokovat v pripade manzelovej smrti na moj dom, resp. na jeho cast. Dakujem za informaciu
Naposledy upravil martaneveri : 08.03.16 at 16:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    1, ano,postatacuje. Dom je tvoj,takze nepotrebujes nici suhlas,ako s nim nalozis
    2, nie,lebo on nie je tvoj dedic. Mohol by si pripadne narokovat na nejaku sumu,ak by ste napr.pocas manzelstva do domu vyrazne investovali aj z manzelovych penazi,alebo inych hnutelnych veci. Ale na dom nema narok
    martaneveri Dakujem Arizona za informaciu

    Dedenie domu, ktory mi rodicia darovali pred uzavretim manzelstva manzelovym synom z prveho manzelstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.