Zavrieť

Porady

PN pracovná zmluva a pracovná zmluva na 30%

Prosím vás, dcéra je tehotná, cíti sa dobre, ale robí v lekárni a vypísali ju kvôli koronavírusu. Má dve pracovné zmluvy. Jednu ako hlavnú pracovnú činnosť a inde druhú pracovnú zmluvu na 30%. Stačí odovzdať PN tam, kde má hlavnú pracovnú činnosť a môže pokračovať v tej druhej, lebo to vie vykonávať aj z domu, alebo musí PN odovzdať aj tam? Ďakujem
Naposledy upravil szisza : 06.03.20 at 07:10
veronikasad odkedy trvá pracovný pomer na druhej zmluve ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak podľa posúdenia lekára neporuší liečebný režim tým, že bude na druhú zmluvu robiť doma, môže mať na jednu pracovnú zmluvu PN a na druhú zmluvu môže pracovať. Práceneschopnosť sa vystavuje na konkrétny výkon práce.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    szisza Dobrý deň, teraz už fakt nevieme čo máme robiť, prosím vyjadrite sa k tomu. Dcéra PN v tom druhom zamestnaní nepodávala. Vykonávala prácu z domu. Volali jej aj z toho druhého zamestnania, nech PN odovzdá od 04.05.2020. Lekár (gynekológ) povedal, že druhé tlačivo vystaviť nemôže, mala sa dať vypísať naraz aj v jednom, aj v druhom zamestnaní. Ako máme postupovať?
    veronikasad čo na jednu PN-ku "hovorí" SP? Dostala vyplatené nemocenské za mesiac marec ?
    Jana Motyčková Dajte si od lekára podpísať, že tú druhú prácu môže vykonávať.
    szisza Zatiaľ keďže vraj všetko mešká, nedostala nič. To sa potvrdilo aj u našich zamestnancov, ktorí boli PN v marci, zatiaľ nedostali peniaze.
    Katy a R teraz už len spravte - ako Janka radí - som ti predpovedala - že ako to bude - kým to kompletne nedošetria, tak zrejme peniažky nedostane... toho druhého zamestnávateľa to zjavne "znervózňuje", keď ho kontrolujú zo SP ...
      zbaliť

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Ked ma PN z jednej pracovnej zmluvy, nesmie vobec pracovat, inak moze prist o platbu nemocenskeho od zamestnavatela aj od SP za PN.
    Ak ma dvoch zamestnavatelov, treba vyziadat druhe tlacivo PN a odovzdat aj druhemu zamestnavatelovi.
    SP zbada ze ma dva pracovne pomery a bude skumat ci v obdobi PN nevykonavala pracu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    szisza Dík. Aj keď sú to úplne rôzne práce? V lekárni teraz nemôže robiť, to pochopím, ale druhá práca je z domu, že jej napr. zašlú publikáciu, a ona to komentuje, opravuje. Je to nelogické, aby to nemohla vykonávať. Vôbec tým neporuší liečebný režim. Aj v takomto prípade to platí?
    veronikasad Pozri odpoved Janky Motyckovej
    szisza Takže to platí :-) ....ďakujem Janka Motyčková a veronikasad!
    Zuzanka_ba ano, pani Motyckova ma pravdu. SP sa moze pytat aj na miesto vykonu prace a druh vykonavanej prace a hodnotit podla toho co povie zamestnavatel/zamestnavatelia. ja osobne by som postupovala opatrne a radsej ziadnu vykazovanu pracu nevykonavala.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja by som si asi dala vystaviť dve DPN - z obidvoch poistení ...už aj preto, že budú overovať to porušenie LR, určite budú volať zamestnávateľovi (aj keď to všetko bude OK). Ale hlavne by som sa pozrela, či by to nemalo nejaký nedobrý dopad na ďalšie dávky zo SP. To by ale chcelo presné údaje k poisteniu. (vplyv vylučiteľnej doby)
    viem, že do dôchodku má ďaleko ... ale sú aj iné dávky
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    szisza To je pravda. Ďakujem!
    Jana Motyčková to nie je OČR ale PN
    Katy a R však DPN = PN ... (len postreh - z vlastnej - nedobrej skúsenosti)
    Jana Motyčková som sa pomýlila, nepozorne som čítala a som myslela, že som o minútku ten príspevok vymazala a tuším nie
      zbaliť

    PN pracovná zmluva a pracovná zmluva na 30%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.