Zavrieť

Porady

Liek na vlastne riziko

Mam alkaptonuriu a jediny existujuci liek orfadin (dostupny v nasich lekarnach na predpis pre ine ochorenie) zatial nie je oficialne povoleny na liecbu alkaptonurie. Existuje ale mnozstvo studii najma z anglicka a USA, ktore hovoria o vysokej ucinnosti a malej toxicite lieku Orfadin. Mam vsetky informacie o moznych rizikach. Existuje moznost ziskat a uzivat liek na vlastne riziko, ak je preukazane, ze je to jedina maznost ako si zachranit zdravie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Tu pisu ze liecit sa daju len priznaky....nie ochorenie.....http://www.zzz.sk/?clanok=10907
    Predpokladam,ze si niekde lieceny....asi tam sa treba informovat...
    poshook lujza dakujem za odpoved, ale o alkaptonurii a moznostiach liecby viem naozaj vsetko (venujem sa tomu posledne 4 roky) a som zapojeny v roznych studiach. Pre mna je ale zasadna odpoved na otazku, či "Existuje moznost ziskat a uzivat liek na vlastne riziko ak existuju studie o jeho ucinnosti aj vedlajsich ucinkoch a je jedinym existujucim liekom, ktory mi moze pomoct?". Ide mi o cas. Ten liek bude k dispozicii mozno o 5-10 rokov, ked sa vsetky studie ukoncia, ale pre mna to uz bude neskoro, lebo ochorenie sa rozvinie naplno.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ... o alkaptonurii a moznostiach liecby viem naozaj vsetko (venujem sa tomu posledne 4 roky) a som zapojeny v roznych studiach.
    "Existuje moznost ziskat a uzivat liek na vlastne riziko ak existuju studie o jeho ucinnosti aj vedlajsich ucinkoch a je jedinym existujucim liekom, ktory mi moze pomoct?"
    Vravíš , že vieš naozaj všetko . Nuž dobre , beriem .
    Ale ak vieš všetko , tak potom vieš aj nasledovné :
    Neaktívny produkt . Môže byť dlho nedostupný . Informácie môže byť neaktuálne .
    http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...pil-19052.html
    Čiže , dá sa povedať , že liek je na Slovenskú (možno ) nedostupný , no existuje možnosť jeho získania v zahraničí . Myslím si , že príslušný lekár by nemal mať problém s vystavením receptu .

    Užívanie lieku na vlastné riziko ???
    Túto otázku si položil a myslíš si , že niekto Ti povie ...
    " Kludne ho ber , nie sú žiadne vedľajšie účinky , mne pomohol , som už zdravý ..."
    Ak si toto myslíš , tak si veľký optimista a ten , ktorý by Ti odporúčanie dal , tak ten je v mojich očiach minimálne pako ( najslabší výraz ) .

    Lebo ak všetko vieš o tej chorobe , tak vieš aj tie iné okolnosti , príznaky , liečenie - vyliečenie ...

    Liek na vlastne riziko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.