Zavrieť

Porady

vystavená faktúra a DPH neodvedená

Dobrý deň,prosím Vás o radu:Vystavila som "ostrú" Faktúru,s tým aby mal odberateľ info o úhrade(email) a následne po úhrade si mohol prísť pre opravené auto,všetko bolo v rámci dohody.avšak majiteľ firmy faktúru neuhradil, ja som faktúru vyradila z účtovníctva.lenže odberateľ faktúru zaevidoval nárokoval si DPH.(svoje účtovníčke nedal info)ja faktúru nemám zaevidovanú,nemám ju v Daňovom priznaní,nikde(mesiac január)
Po mesiaci prišli pre auto,zaplatili a ja vystavila faktúru v tom mesiaci ako prišli.
po vystavení a následnom odoslaní poštou mi volala pani účtovníčka a prišli sme na problém.
Ja faktúru nemám a odberateľ ma dve. čo mám s tým robiť???

Prosím Vás kto viem čo i len troška mi pomôcť. . .
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chyba bola, že si faktúru za dodanie vyradila z účtovníctva. Je potrebné vystaviť faktúru s pôvodným dátumom dodania a podať DDP za mesiac január,teda toho, ktorého sa týka. Urobiť dobropis na tú druhú, pretože na jej vystavenie nebol dôvod.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Magduš :)) a môže mať vystavená faktúra iné číslo ???lebo pod tým číslom čo oni majú už mám vystavenú inú.
    Tweety pod tm istým, ako si vystavila pôvodnú, pretože tú si poslala odberateľovi
    Magduš :)) prosím ťa,nedalo by sa nejako obísť aby som nemusela podať DDP. nemohla by som zaslať list Storno faktúry,oni by si dali k tej pôvodnej FA dobropis a novú by normálne zaevidovali?
    a ešte ako im môže dať pôvodné číslo,keď pod tým číslom už mám inú FA?
    bodliak Opravné daňové by ešte mohli urobiť oni, ale mám pocit, že hlavná chyba nastala tu: "majiteľ firmy faktúru neuhradil, ja som faktúru vyradila z účtovníctva"
    To ako len tak sa neuhradené faktúry vyraďujú z účtovníctva ?
    Magduš :)) áno hlavná chyba nastala pri dodávateľovi,len som písala že v rámci dohody,to bolo všetko.proste sme boli dohodnutý,keď zaplatia,faktúra bude reálna.pracovali sme viackrát takto.len teraz mali nejaký problém s peniazmi a neuhradili a ani neprevzali auto,nebolo nič uskutočné,tak som nebrala fa ako reálnu.viem mala som spraviť preddavkovú,ale teraz už nezmôžem nič. . .
      zbaliť

    vystavená faktúra a DPH neodvedená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.