Zavrieť

Porady

DPH - dátum dodania tovaru z EU???

Prosím Vás o radu. Sme platcami DPH - IČDPH na Slovensku. A náš dodávateľ z Fínska je tiež platca DPH vo Fínsku. Nadobúdame tovar z Fínska.

1. Prípad: Dátum vystavenia faktúry: 13.11.2014.
Dátum dodania tovaru: 15.12.2014.

2. Prípad: Dátum vystavenia faktúry: 24.10.2014.
Dátum dodania tovaru: 15.12.2014.

3. Prípad: Dátum vystavenia faktúry:15.12.2014
Dátum dodania tovaru 09.12.2014.

Kedy uviesť túto skutočnosť v daňovom priznaní k DPH a kedy uviesť túto skutočnosť v kontrolnom výkaze?

Prosím o konkrétne riešenie aj o odkaz na paragraf. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    § 20
    Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu


    (1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).


    Nie, zle som to napísala, opravujem. Tu mám krásny príklad, prečitajte si:

    http://danovepriznaniedph.sk/nadobud...rolnom-vykaze/
    Naposledy upravil mondes : 15.12.14 at 15:25
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lietadlo Tzn, že tovar, ktorý som nadobudla v roku 2014 budem uvádzať v DP k DPH a v kontrolnom výkaze v roku 2015 (01/2015)? To sa mi zdá úplný nezmysel
    mondes Opravila som svoju odpoveď, pretože som si to zle vysvetlila. :-)
    lietadlo Ak som správne pochopila, tak:

    1. prípad DP + kontrolný výkaz 11/2014 - dátum dodania 13.11.2014 (do 25.12.2014 - t.j. dátumu na podanie DP za 11/2014 mám k dispozícii tovar)

    2. prípad DP + kontrolný výkaz 01/2015 - dátum dodania 15.01.2015 (do 25.11.2014 - t.j. dátumu na podanie DP za 10/2014 nemám k dispozícii tovar)

    3. prípad DP + kontrolný výkaz 12/2014 - dátum dodania 15.12.2014 (dátum vystavenia, keďže ju dodávateľ vyhotovil pred 15.01.2015)

    Prosím o odsúhlasenie
    mondes Neviem, kde zmizla moja odpoveď.

    Ešte ma zaujíma, či máte na faktúrach uvedené aj dátumy dodania, pretože tie sú v KV podstatné. Ak nie tak sa berie dátum vystavenia faktúry. Väčšinou však pri faktúrach z EÚ je dátum vystavenia a dodania rovnaký.

    Viď tu:
    http://www.danovecentrum.sk/clanok-k...vykazu-dph.htm
    lietadlo Dátumy dodania a dátumy vystavenia sú totožné.
    lietadlo Ešte jedna otázočka do budúcnosti. Čo v prípade, že tieto dátumy sú odlišné. Berie sa do úvahy dátum dodania, alebo dátum vystavenia?
    mondes Dátum dodania.
    Viď tu. Vyberám z linku vyššie:

    Ak by bola na faktúre informácia o dodaní tovaru iná ako je deň vyhotovenia fa, napríklad dátum dodania by bol 29.1. , potom by sa uviedol podľa poučenia do KV tento dátum - konkrétne do B1 stĺpec 3.
    lietadlo A myslíte si, že môj postup (v príspevku - prosím o odsúhlasenie) je správny?
    mondes Áno, máte to správne.
    Nezabudnite však v KV uviesť správne dátumy dodania, vo vašom prípade dátumy vystavenia faktúr.
      zbaliť

    DPH - dátum dodania tovaru z EU???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.