Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel

V daňovom priznaní sú kolonky na 2 vozidlá, ak teda firma používa 3 vozidlá, znamená to, že to tretie treba uviesť samostatne v priznaní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Luckak Pozri príspevok
    V daňovom priznaní sú kolonky na 2 vozidlá, ak teda firma používa 3 vozidlá, znamená to, že to tretie treba uviesť samostatne v priznaní?
    Nie, všetky uvedieš v jednom DP.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    vložíš ešte jednu stranu č. 3 , prípadne viac ak máš viac MV na každej tretej strane uvádzaš 2 MV

    Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

    Alenaa
    Laura1 Pozri príspevok
    vložíš ešte jednu stranu č. 3 , prípadne viac ak máš viac MV na každej tretej strane uvádzaš 2 MV
    doteraz som sa trápila, ďakujem

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    prosím vás potrebujem malú radu, je potrebné podať DP ak sa firemné auto v priebehu roka nepoužívalo na podnikanie??? benzín si nedávali do nákladov, ani nič podobné. ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zazuSA Pozri príspevok
    prosím vás potrebujem malú radu, je potrebné podať DP ak sa firemné auto v priebehu roka nepoužívalo na podnikanie??? benzín si nedávali do nákladov, ani nič podobné. ďakujem
    Ak sa nepoužívalo na podnikanie, DP nepodávaš.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Ak sa nepoužívalo na podnikanie, DP nepodávaš.
    Len či bolo podané oznámenie o zániku daňovej povinnosti.

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Len či bolo podané oznámenie o zániku daňovej povinnosti.
    no to som sa ich aj ja pýtala a nevedeli či také niečo podali
    ale aj tak ďakujem za uistenie

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    dobrý den, prosím vás nemám zákon o DMV tak to neviem nájsť,: do konca januára podám danové priznanie za nové auto, ktoré kupila FO v roku 2008 a zaplatím dan za rok 2008 ( t.j. 2 auta mal) a aj za rok 2009/ t.j. 1 auto ? , alebo za r. 2009 až v roku 2010??? dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    latka Pozri príspevok
    dobrý den, prosím vás nemám zákon o DMV tak to neviem nájsť,: do konca januára podám danové priznanie za nové auto, ktoré kupila FO v roku 2008 a zaplatím dan za rok 2008 ( t.j. 2 auta mal) a aj za rok 2009/ t.j. 1 auto ? , alebo za r. 2009 až v roku 2010??? dakujem
    DP len za rok 2008. Za rok 2009 v roku 2010.

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    ok, dakujem, takže ak v 5/08 sme podali oznamenie o ukončení používania vozidla na podnik. účely a zároven oznámenie o začatí používania nového mv a teraz podávame danové priznanie za obe motor. vozidlá za rok 2008 a zaplatíme dan do 2.2.2009 postupujeme správne?????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    latka Pozri príspevok
    ok, dakujem, takže ak v 5/08 sme podali oznamenie o ukončení používania vozidla na podnik. účely a zároven oznámenie o začatí používania nového mv a teraz podávame danové priznanie za obe motor. vozidlá za rok 2008 a zaplatíme dan do 2.2.2009 postupujeme správne?????
    Do DP uvedie MV , ktoré v roku 2008 používal. Ak 2 ,tak 2, ak jedno, tak 1.

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Áno , za každé vozido zaplatíte daň z MV.
    Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie.
    Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie. Čiže môže sa stať, že za 5/058 zaplatíš za obidve vozidlá.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zazuSA Pozri príspevok
    no to som sa ich aj ja pýtala a nevedeli či také niečo podali
    ale aj tak ďakujem za uistenie

    Keď to nevedia oni, daňový úrad bude vedieť.

    AIMA je offline (nepripojený) AIMA

    AIMA
    Dobrý deň,

    -prosím o info, kde nájdem sadzby daní?
    -ak konateľ využiva svoje vozidlo na pracovné cesty v s.r.o.-čke , platí daň z MV konateľ alebo s.r.o.?
    -platí sa daň za každý rok rovnako?

    Ďakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    AIMA Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    -prosím o info, kde nájdem sadzby daní?
    -ak konateľ využiva svoje vozidlo na pracovné cesty v s.r.o.-čke , platí daň z MV konateľ alebo s.r.o.?
    -platí sa daň za každý rok rovnako?

    Ďakujem
    Sadzby daní napr. aj tu:
    http://www.porada.sk/t67990-sadzby-d...-vozidiel.html

    Ak konateľ využíva svoje vozidlo na prac. cesty v s.r.o., daňovníkom je s.r.o.

    Daň sa platí za prislušný počet mesiacov podľa sadzby dane platnej v danom roku.

    AIMA je offline (nepripojený) AIMA

    AIMA
    azla Pozri príspevok
    Sadzby daní napr. aj tu:
    http://www.porada.sk/t67990-sadzby-d...-vozidiel.html

    Ak konateľ využíva svoje vozidlo na prac. cesty v s.r.o., daňovníkom je s.r.o.

    Daň sa platí za prislušný počet mesiacov podľa sadzby dane platnej v danom roku.

    S hrôzou som zistila, že som podala daňové priznanie konateľovi ( môjmu známemu) DP z MV pre FO, on si však výdavky ako FO nebude uplatňovať, na pracovné cesty ho vysielala v 2008 s.r.o. v ktorej konateľom. Mám podať dodatočné daňové či riadne ( keďže za s.r.o. nebolo podané žiadne).

    ca-cko je offline (nepripojený) ca-cko

    ca-cko
    zdravim,mohol by mi niekto ujasnit moju situaciu?vo februari 2008 som nahlasil auto na pouzivanie na podnikatelske ucely..tento rok som zaplatil za to celu ciastku 5170-Zil.kraj az potom mi uctovnicka povedala ze mi netreba uplatnovat naklady na naftu....vypisala mi danove priznanie opravne-a kedze sa s nou nemozem spojit neviem ako dalej postupovat..poradte...vratia mi ciastku ktoru som uhradil ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.