Zavrieť

Porady

nepravidelný príjem a ZP

Ahojte, pri nepravidelnom príjme treba konateľa príhlásiť aj do ZP, je nato iné tlačivo? a čo v mesiacoch kedy nemá príjem, vtedy ho odhlásiť zo ZP???? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    kimart Pozri príspevok
    Ahojte, pri nepravidelnom príjme treba konateľa príhlásiť aj do ZP, je nato iné tlačivo? a čo v mesiacoch kedy nemá príjem, vtedy ho odhlásiť zo ZP???? Ďakujem
    Áno, v mesiaci za ktorý poberá zdaniteľný príjem (okrem dohôd mimo pracovného pomeru), sa pokladá pre zdravotné poistenie za zamestnanca. Treba ho prihlasovať a odhlasovať na tlačive Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na vzp

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ďakujem, a čo s tými, ktorý je zároveň aj zamestnancom, prihlasujem ho aj druhý krát, keď má príjem z vreckového? zamestnaný nie je ako konateľ...

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    kimart Pozri príspevok
    ďakujem, a čo s tými, ktorý je zároveň aj zamestnancom, prihlasujem ho aj druhý krát, keď má príjem z vreckového? zamestnaný nie je ako konateľ...
    Nie v ZP je každý ako zamestnanec u jedného zamestnávateľa prihlásený iba raz. O vreckové zvýšiš vymeriavací základ zamestnanca aj pre ZP aj pre SP.

    editaha je offline (nepripojený) editaha

    editaha
    Ja mám tiež podobný problém, od 1.2.2013 do 15.2.2013 sme prijali zamestnancov, evidovaných na úrade práce na DoVP- nepravidelný príjem, dohodu sme im predľžili do 15.3.2013 /získali sme ďaľšiu zakázku a tak sme ich ešte potrebovali aj v marci./ Keďže sú nezamesnaní a nemajú iný príjem /nevznikol im nárok na podporu v nezamestnanosti ani na dávky v hmotnej núdzi/, tak sme im vyplatili sumu 112,14 € v čistom, keďže podpísali vyhlásenia na uplatnenie nezdaniteľnej časti /daň sme nestrhli/, ale strhli sme im odvody
    ako pri NP, keďže nie je isté akú odmenu budú mať za marec a či im to pokryje ich mzda. Začiatkom marca,keď sme nemali ešte spracované mzdy som im musela na UPSVaR vypísať potvrdenie, akú mali mzdu za február 2013,a v ktorom mesiaci bude vyplatená. Keďže sme im časť mzdy /126€ v hrubom/ sľúbili vyplatiť v marci /kvôli neprekročeniu sumy, pri ktorej by ich vyradili z evidencie nezamestnaných/ tak sme im napísali sumu 126 € v hrubom.
    1. Aký je správny postup v takomto prípade ? Mám im to napísať ako zálohu na mzdu a v marci vyučtovať celé? Daň bude nulová aj za február aj za marec /uplatnili si NČ/
    2.Do SP by som mala vyučtovať odvody až pri vyplatení zvyšnej sumy teda spolu aj za marec, alebo to môžem už aj za február a v marci dopočítam zvyšok z marca?
    3. A ako to bude so ZP? mám ich prihlásiť a odhlásiť na 28.2.2013 a zaplatiť odvody za február, keďže mali vyplatenú časť odmeny?
    a potom prihlásiť na 15.3.2013 kedy im končí dohoda. Alebo som ich mala prihlásiť už od 1.2.2013 a odlásiť 15.3.2013?
    /Postup s odvodmi a vyplatení odmeny ak má niekto dohodu napr. od januára do mája a má ju vyplatenú pri ukončení NP /teda jednorazovo na končí/ je mi jasný, ale takýto príklad som nikde nenašla.
    Poradíte mi prosím Vás niekto, kto máte s takýmto prípadom skúsenosti? Ďakujem.

    nepravidelný príjem a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.