Zavrieť

Porady

Nárok po pn na dovolenku

27.3-31.8 2017 pn .pred pn som čerpala dovolenku 4.dni mám nárok po pn na dovolenku chcela som vycerpat a dať výpoveď
Naposledy upravil Vanessd : 31.08.17 at 10:43
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy bude končiť pracovný pomer?
Vanessd 1.9
veronikasad A kedy chceš čerpať dovolenku, keď len včera skončila PN? Zamestnávateľ s ukončením pracovného pomeru dohodou súhlasil?
veronikasad Koľko dní, vrátane sviatkov, si odpracovala pred nástupom na PN? Čerpanie dovolenky sa považuje za výkon prace
Vanessd V ján.21dní+1sviatok, feb.16.dní+4dni dovolenky, marec15dní+3dni dovolenky a 5dní nemocenské. Oni mi navrhli ukončenie alebo iné miesto ktoré nevyhovuje
Vanessd Mám nárok na dovolenku ešte???tak ako teraz postupovať po skončení pn a nechcem nastúpiť na iné miesto predtým 8hid.A teraz ponúkli5.5hod
veronikasad Koľko máš rokov?
Vanessd 34
veronikasad Doplnila som vypocet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ukončis pracovný pomer 31.8. (na 31.8. si pýtaj dovolenku), vznikne ti nárok na dovolenku na 8/12 ročného nároku, ktorá sa bude krátiť z titulu PN o 1/12 ročného nároku.

    Výpočet nároku : 25/12*8 = 16.5 dňa
    Krátenie z titulu PN 1/12 = 2 dni
    Vycerpane pred začiatkom PN= 4 dní
    Zostatok k cerpaniu alebo preplatenie : 16.5 - 2 - 4 =10.5 dňa.

    Ak pracovný pomer ukončis posledným dňom PN, t.j. 30.8., budeš mať nárok o dva dni menej
    Naposledy upravil veronikasad : 31.08.17 at 11:27
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vanessd Ešte dnes mám pn A potom ako postupovať????
    veronikasad Požiadaj o čerpanie dovolenky a ak nesuhlasis so zmenou pracovnej zmluvy, zamestnávateľ by ti mal dať výpoveď s nárokom na odstupné. Nepodpisuj dohodu o zmene pracovnej zmluvy pred vyčerpaním dovolenky, lebo budeš mať preplatenej len 5.5 hod./deň.

    Ak sa dohodnes na ukončení pracovného pomeru dnešným dňom, od dôvodu závisí či budeš mať nárok na odstupné, zostatok nevyčerpané k dovolenky ti zamestnávateľ preplatí v augustovej vyplate.
    Vanessd Trvajú na tom že nemám nárok na dovolenku ani na odstupné a ze keď v pondelok ráno nenastupim na 5.5hod ....To že som odmietala prácu
    veronikasad Máš nárok na dovolenku, pred PN si odpracovala 60 dní. Sviatok a čerpanie dovolenky sa považuje za výkon práce. Z titulu PN sa ti dovolenka kráti o 1/12, PN trvala viac ako 100 prác.dni.
    Choď v pondelok do práce, požiadaj o čerpanie dovolenky.

    Z akého dôvodu dochádza ku zmene úväzku? Žiadala si o preradenie zo zdravotných dôvodov?
    Vanessd Nie oni ma preradili a že keď sa mi nepáči mám dať výpoveď
    Vanessd 8/12 moc tomu nerozumiem 8dní či hod
    Vanessd Čerpala som 7dní som pozerala vyplatnu pásku
    kn-alka osem dvanástin z ročného nároku: 25 / 12 x 8
    veronikasad Pozri doplnený výpočet a odrátaj si namiesto 4 dní sedem
    Vanessd Ok 16.5-7=9.5 nechcú dať ani dovolenku ani odstupné
    veronikasad Zabudla si odpočítať krátenie z titulu PN 2 dni.
    Odstupné je diskutabilné, nevieme presne dôvody.

    Na dovolenku máš nárok tak ako som ti ju vypočítala, upozorní zamestnávateľa že dáš podnet na Inšpektorát práce. (16.5-2-7 = 7.5 dňa)
      zbaliť

    Nárok po pn na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.