Zavrieť

Porady

Odvody

Dobry den,
planujeme si zaciatkom buduceho roka zalozit s.r.o /internetovy shop. Boli by sme dvaja spolocnici.
Zaujimalo by ma, ako je to s odvodmi. Kedze by sme v danej s.r.o pracovali iba my dvaja, odvadzali by sme odvody so svojej mzdy (ako zamestanci) a zaroven dalsie odvody ako zamestnavatel?
Nie je mi to celkom jasne, pretoze tym padom by som platila viac ako cca 50 %. Mohli by sme mi poradit, co by bolo najefektivnejsie?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    Ok. Cize by som uzatvorila v zmluve vysku odmeny pre spolocnika dajme tomu 6000-SK. Cize by som z nej neplatila odvody???
    Ked nie, bola by som dobrovolnym platcom do zdravotnej a dochodkovej poistovne. Pocitali by sa mi roky do dochodku???
    Firma by teda neplatila uz ziadne odvody?
    Monika Kováčová
    Predovšetkým spoločník a konateľ sú dve rôzne veci. Takže hovorím o odmene konateľa, nie spoločníka...
    Ohľadom odvodov čítaj tu: http://www.porada.sk/t57731-konatel-prijem-odvody.html

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    Ok diky. Aj tak nie som z toho viac mudrejsia. Viem, ze spolocnik a konatel je uplne iny clovek, ja by som bola zaroven spolocnik a konatel. Cize ako konatel by som zaplatila odvody do zdravotnej poistovne a ja ako zamestnavatel by som platila este dalsie odvody zo SP, ZP, nezamestnanosti?
    Spravne tomu rozumiem?
    Monika Kováčová
    supky Pozri príspevok
    Ok diky. Aj tak nie som z toho viac mudrejsia. Viem, ze spolocnik a konatel je uplne iny clovek, ja by som bola zaroven spolocnik a konatel. Cize ako konatel by som zaplatila odvody do zdravotnej poistovne a ja ako zamestnavatel by som platila este dalsie odvody zo SP, ZP, nezamestnanosti?
    Spravne tomu rozumiem?
    Nie zamestnávateľ by mesačne platil odvody 14% z odmeny do ZP. SP nič.
    Monika Kováčová
    Nezapočítava sa táto doba do odpracovaných rokov k dôchodku, nemáš nárok na nemocenské a ani na prísp. z ÚP v prípade nezamestnanosti...

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    hmm a vies mi odporucit nieco, co by bolo vyhodne pre mna ako obcana a zaroven, aby som neodvadzala velke odvody ako firma?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.