Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pivko Pozri príspevok
    Tak taku dovolenku by asi nechcel nikto
    Pivko, vieš seba predstaviť aj v pozicii zamestnanca s minimálnou mzdou a manželka trebárs na rodičovskej dovolenke ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    pivko Pozri príspevok
    Tak taku dovolenku by asi nechcel nikto
    Obávam sa, že takúto dovolenku už má dlhé roky mnoho zamestnancov na Slovensku.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Obávam sa, že takúto dovolenku už má dlhé roky mnoho zamestnancov na Slovensku.
    Presne a možno ani neležia pred LCD monitorom ... lebo žiaden nemajú

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Každá minca má vždy dve strany. Veľa podnikateľov z môjho okolia pri zvyšovaní min mzdy hovorí, že to pre nich bude likvidačné, ale neviem o tom, že by niekto vďaka min mzde skončil s podnikaním, dokonca nechodia ani na lacnejšie dovolenky. Samozrejme, nie všetci.
    A pamätáte si ako sa mali likvidovať lekárne a nevydávať časopisy /myslím, že to bolo pri zvyšovaní sadzby DPH/ a rastú ako huby po daždi. Táto vsuvka je síce mimo témy, ale chcem len poukázať na naše večné strašenie, už by bolo načase, aby sme k problémom vecne pristupovali.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Podľa mňa minimálnu mzdu treba zvýšiť. Veď sa zamyslime nad tým, že z takej sumy aká momentálne je, nemôže skutočne nikto slušne vyžiť.
    To, že väčšina súkromných podnikateľov dáva "na papier" minimálnu mzdu a vypláca zamestnancom doplatky "bokom", nič nerieši ani pre zamestnancov ani pre štát. Myslím si, že by sa malo hlavne urobiť niečo s odvodovým zaťažením. V tom prípade, by aj zamestnanec dostal čo mu patrí a taktiež štát by v podstate dostal to isté, lebo by dostal aj to, čo mu teraz uniká z "čiernych doplatkov" k oficiálnym mzdám.
    Naposledy upravil cloe : 22.08.08 at 13:25

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    mne minimalnu mzdu zvysovat nemusia. Radsej nech sa znizia odvody do štátnej kasy a to čo tento štát dostane menej, nech dajú zamestnancom.. Ved aj tak oni musie vyprodukovat svojou pracou dostatocny zisk na platenie odvodov.. a toto by asi uvítali aj zamestnávatelia... Včera som niekde čital (myslím, že to bol web. p. Sulíka), že mám 8. (!!!) najvyššie odvodové zaťaženie na svete.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V niektorých regiónoch to výrazne pomôže! Lebo zamestnanci viac na páskach nemajú...niektorí síce dostanú niečo bokom, ale to situáciu nerieši a vieme , že veľa "vecí" sa vypočítava práve od toho , čo majú na tej páske.
    Poznám veľa zamestnávateľov, ktorí to riešia takto(min.mzda na papieri)-kvôli odvodom, ale to, že ukracujú zamestnancov,lebo vždy sa vychádza iba z toho čo majú na páske,to si nahlas neprizná nikto...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    arizona Pozri príspevok
    V niektorých regiónoch to výrazne pomôže! Lebo zamestnanci viac na páskach nemajú...niektorí síce dostanú niečo bokom, ale to situáciu nerieši a vieme , že veľa "vecí" sa vypočítava práve od toho , čo majú na tej páske.
    Poznám veľa zamestnávateľov, ktorí to riešia takto(min.mzda na papieri)-kvôli odvodom, ale to, že ukracujú zamestnancov,lebo vždy sa vychádza iba z toho čo majú na páske,to si nahlas neprizná nikto...
    No veď práve. Všetci o tom vedia a nikto s tým nič nerobí. Zamestnanci držia hubu a krok lebo vlastne nemajú na výber. Pritom im to ide na dôchodok, na nemocné a keď prídu o prácu, tak im z toho prípadne počítajú aj podporu v nezamestnanosti. O tom, že s takým príjmom na papieri nedostanú ani pôžičku, ani nehovorím. Je to nespravodlivé a neskutočne ma to vytáča!

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    zamestnávatelia budú, ale zamestnanci s min. mzdou, tak už dovolenkujú, a nekukajú na LCD, na to nemajú a bol by vysoký účet za el. Oni kukajú iba na fotku

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Myslim, ze tato vyska minimalnej mzdy je o nicom, z toho by aj tak malokto vyzil, skor je to o tom, ze peniaze sa vyplacaju nacierno, aby sa nemuseli platit odvody a dane, suhlasim, ze zamestnanec nema na vyber, zhrozi sa len, ked ochorie alebo odide na dochodok. V tomto by som celkom bola za to zvysenie minimalnej mzdy, ale toto aj tak nepomoze nejako podstatne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.