Zavrieť

Porady

Odhlásiť zo ZP?

Dobrý deň,
je potrebné sa odhlásiť zo zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistného za zamestnancov ak v danej poisťovni už nemáme žiadneho zamestnanca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja keď som jednala so ZP pri odhlasovaní posledného zamestnanca, bolo mi oznámené, že :
    Platiteľ poistného, ktorý je zamestnávateľom má povinnosť v lehote najneskôr do ôsmich dní oznamovať zdravotnej poisťovni zmeny týkajúce sa zamestnancov a to:

    • zmenu alebo vznik platiteľa poistného

    Zánikom posledného poistenca v poisťovni nie je firma podávať žiadne výkazy, ani nulové.
    No, ale možno sa mýlim a vznikli nejaké iné predpisy...

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Andy 33 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    je potrebné sa odhlásiť zo zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistného za zamestnancov ak v danej poisťovni už nemáme žiadneho zamestnanca?
    áno

    čítaj, platí to pre všetky ZP http://www.dovera.sk/sk/poistne/zame...el/povinnosti/

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Andy 33 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    je potrebné sa odhlásiť zo zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistného za zamestnancov ak v danej poisťovni už nemáme žiadneho zamestnanca?
    Príspevok od Mušky:
    http://www.porada.sk/t8073-p12-zdravotna-poistovna.html

    osobne mi je lepšie, ak odhlásim zamestnávateľa z príslušnej ZP. Vyhnem sa tak problémom a naťahovačkám, či som poslala alebo neposlala nulový mesačný výkaz.
    Vieme, že na ZP sú zamestnanci, ktorí koľkokrát nevedia, čo treba robiť ...

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    ondrejvla Pozri príspevok
    Ja keď som jednala so ZP pri odhlasovaní posledného zamestnanca, bolo mi oznámené, že :
    Platiteľ poistného, ktorý je zamestnávateľom má povinnosť v lehote najneskôr do ôsmich dní oznamovať zdravotnej poisťovni zmeny týkajúce sa zamestnancov a to:

    • zmenu alebo vznik platiteľa poistného
    Zánikom posledného poistenca v poisťovni nie je firma podávať žiadne výkazy, ani nulové.
    No, ale možno sa mýlim a vznikli nejaké iné predpisy...
    Ja by som sa tiež držala toho, že neodhlasovať, veď keď sa zasielajú výkazy a HOZ elektronicky a zamestnávateľ sa odhlási a zase prijme zamestnanca - poistenca príslušnej ZP, tak sa bude znova prihlasovať zamestnávateľ a bude si znova vybavovať oprávnenia na elektronické zasielanie?
    Okrem toho, mala som prípad, že vyše roka sme v jednej ZP nemali žiadneho poistenca a nikto od nás nepýtal nulové mesačné výkazy a doteraz nepýta. Keď nám zamestnanci prešli od začiatku minulého roka do tejto ZP, začala som znova požívať pridelený "login" a heslo a naďalej zasielam bez problémov všetky dokumenty elektronicky, na základe zmluvy uzatvorenej pred niekoľkými rokmi.
    Naposledy upravil vieraaaa : 07.06.11 at 10:06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.