Zavrieť

Porady

Nahlasovacie povinnosti SZČO

Prosím o radu: -aké nahlasovacie povinnosti má SZČO voči Štatistickému úradu SR, resp. aké výkazy je povinná zasielať aj voči iným inštitúciám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    drako
    Prosím o radu: -aké nahlasovacie povinnosti má SZČO voči Štatistickému úradu SR, resp. aké výkazy je povinná zasielať aj voči iným inštitúciám?
    Neviem, či dobre rozumiem otázke. Štatistickému úradu nič nenahlasuješ. Ak Ťa osloví ako spravodajskú jednotu, sám Ti zašle výkazy, ktoré ŠÚ chce od Teba vyplniť.
    Čo sa týka iných výkazov - chcel si vedieť všeobecne aké povinnosti máš - teda, kde sa prihlásiť a tak? Určite sa musíš zaregistrovať na daňovom úrade, aby Ti pridelil DIČ. Potom dosť závisí aj od toho, či zamestnávaš aj niekoho ďalšieho ako zamestnanca.

    drako je offline (nepripojený) drako

    drako
    ďakujem za usmernenie, Alušik.Trápi ma ešte jedna vec.Na www.portal.sk (cez živ.situacie-podnikanie-živnosť a koncesia-živnosť ako začať a čo potrebujem-7,krok) som sa dočital že keď začinam podnikať mám povinnosť nahlasiť Soc.poisťovni začiatok podnikania.Kto mi odpovie na akom tlačive,prípadne akým spôsobom, pretože v Soc. poisťovni mi zase vraveli že nemám oznamovaciu povinnosť že som začal podnikať, až na budúci rok prísť z daň.priznaním.Podotýkam že nechcem byť dobrovoľným platcom.Tak ako na to?čo je pravda?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    drako
    pretože v Soc. poisťovni mi zase vraveli že nemám oznamovaciu povinnosť že som začal podnikať, až na budúci rok prísť z daň.priznaním.Podotýkam že nechcem byť dobrovoľným platcom.Tak ako na to?čo je pravda?
    To ma prekvapuje, mám čerstvú skúsenosť zo SP v KE (1.8.06), treba sa registrovať i v prípade, že nebudem dobrovoľným platcom. Pravda je teda na ich portáli alebo v ich kanceláriach?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    drako
    ďakujem za usmernenie, Alušik.Trápi ma ešte jedna vec.Na www.portal.sk (cez živ.situacie-podnikanie-živnosť a koncesia-živnosť ako začať a čo potrebujem-7,krok) som sa dočital že keď začinam podnikať mám povinnosť nahlasiť Soc.poisťovni začiatok podnikania.Kto mi odpovie na akom tlačive,prípadne akým spôsobom, pretože v Soc. poisťovni mi zase vraveli že nemám oznamovaciu povinnosť že som začal podnikať, až na budúci rok prísť z daň.priznaním.Podotýkam že nechcem byť dobrovoľným platcom.Tak ako na to?čo je pravda?
    -ten je jasný.
    ZP - Oznámenie poistenca
    SP - Registračný list FO /vtedy keď sa rozhodneš byť platiteľom dobrovoľne,alebo po podaní DP ak Ti vznikne povinnosť /
    odporúčam dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti-nikdy nevieš čo bude.
    a tiež by som pouvažovala o nemocenskom poistení - tiež dobrovoľne

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nie je to prvý krát, čo v rôznych kanclíkoch a v rôznych mestách tvrdia niečo iné....a potom sú tie rôzne veľké nedoplatky a pokuty spätne, o ktorých už sa tu veľa písalo. Napísala som iba moju skúsenosť , nechcem vás zavádzať .

    Nahlasovacie povinnosti SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.