Zavrieť

Porady

Výzva na oznámenie platiteľa poistného (za rok 2007!)?

Dobrý deň,




čím ďalej viac si uvedomujem, že žijem vo fašistickom mafiánskom štáte, predsa by som len rád poprosil o prípadnú možnú odpoveď, či sa dá vyhnút zlodejským praktikám ako je táto. Všeobecná zdravotná, v ktorej už nie som evidovaný mnoho rokov, (kvôli neprofesionálnosti a arogancii pracovníčok vo zvolenskej filiálke pred 10 a viac rokmi), ma dnes láskavo uvedomila, že pri kontrole údajov v registri poistencov nemám v období január až august 2007 evidovaného platiteľa poistného. A aby som toto dal do 8 dní do poriadku.




Mám za to, že keď som sa pred nejakou dobou zaregistroval v poisťovni Dôvera, tak tento prechod bol podmienený vyplatením všetkých dlhov (pôvodnej poisťovni). Naviac, po roku 2004 som bol s menšími prestávkami skoro jedno desaťročie v zahraničí, aký bol môj údiv keď mi asi pred 4 rokmi zmizlo z účtu VÚB 195 eur, vraj exekúcia od VšZP za nedoplatené dlhy. Pritom som žiadnu dokumentáciu o prípade neobdržal. Ani predtým ani potom. Poslal som aj niekoľko sťažností (napr. aj na Dozor nad zdrav. starostl.) ale ako to už v "právnom" štáte nášho typu chodí, našinec sa môže úspešne sťažovať len u pána boha. Ak vôbec.




Priznám sa, že som z podobných praktík viac ako znechutený, zákon o platení poistného nezamestnaným a na Úrade práce neevidovaným človekom považujem za (nie jediné) svinstvo v tomto štáte, ktorý pracovať neumožní, núti do emigrácie ale pokoja ani potom nedá. A hoci celoživotný pacifista, mám niekedy chuť na patričnú a adekvátnu odpoveď mimo zaužívaných regúľ!




Za prípadné rady ako sa vyhnúť ďalším platbám pre parazitov vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    " Naviac, po roku 2004 som bol s menšími prestávkami skoro jedno desaťročie v zahraničí,..." a bol si poistený v zahraničí? Oznámil si to poisťovni? Nie? Tak neplač, to bola tvoja povinnosť.
    Hľadaj si papiere, aby si vedel dokladovať.
    pilgrimdou Trošku menej sarkazmu by som poprosil, ok? Žiadal som odpoveď a nie mentorské poučovanie! Všetky moje zamestnania boli riadne vydokladované a na rozdiel od mnohých v tomto štáte som to nie ja kto tu kradne a klame! Napriek tomu, že som prvé zamestnanie v cudzine zdokladoval podľa zákonných požiadaviek, ma poisťovňa nechala zaplatiť celý jeden rok. Ďakujem ale podobné rady si strč niekam!
    misoft Mám ich už zastrčené - za oknom.....

    Výzva na oznámenie platiteľa poistného (za rok 2007!)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.