Zavrieť

Porady

SZČO na SR, TPP v Nemecku a daňové

Chcela by som sa opýtať a dúfam, že niekto bude vedieť poradiť. Na SR už mám 4 roky internetový obchod, bohužiaľ to nevynáša ani zďaleka tak aby som sa vedela bez problémov uživiť takže odchádzam pracovať do zahraničia ale chcem si obchod nechať, predsa len som ho vybudovala z ničoho Niečo som sa dočítala na internete, že v prípade keď pracujem v zahraničí vzťahuje sa na to nejaká legislatíva kvôli ktorej sa to berie tak, že ako keby som mala živnosť tam kde som zamestnaná, čiže na SR mi odpadajú ZP aj SP. Ale zaujíma ma ako je to s daňovým. Kde ho podávam?? Silno dúfam, že niekto poradí. Vediem jednoduché účtovníctvo a som neplatca DPH.
ivka70 podstatne bude pre teba urcit, kde budes platit zdravotne poistenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    seraffa oook ďakujem za radu, ale ešte ma zaujíma v Nemecku podávam aj zo svojej živnosti či tam sa zdaní len TPP a na Slovensku si podám daňové aj s TPP aj s príjmom zo SZČO.
    Tweety nie, tam podávaš len z príjmov v DE. Tu podáš zo všetkých.
    hanelie v prvom rade je potrebné určiť legislatívu v ktorom štáte sa budú platiť odvody na sociálne zabezpečenie - legislatívu určuje štát v ktorom má občan trvalý pobyt( odvody sa platia v štáte kde je zamestnanecký pomer aj z príjmov z činnosti szčo na SK )
      zbaliť

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    na príjmy z DE sa použije metóda vyňatia príjmov ( čiže sa neplatí z tohto príjmu daň, keďže sa predpokladá, že daň je odvedená v DE
    MartaSk no to neriešim TPP na dobu určitú od 23.1-22.62017 v Nemecku má manžel zodvodnený, ale čo ak soc. poisť. rozhodne, že odvody zo slov. živnosti, ktorú má aktívnu , bude platiť v Nemecku? Aké sú tam odovody do ZP, soc... je treba sa nahlásiť tam na platenie?

    SZČO na SR, TPP v Nemecku a daňové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.