Zavrieť

Porady

Daňové priznanie-pomôcka pri vyplnení

Ahojte poraďáci nieje niekde na porade alebo internete vzor na vyplnenie daňového priznania na tento rok. Minulého roku sa DP dalo stiahnuť na stranke www.kros.sk. Bola to pre mňa veľká pomoc. Ak by ste niekto mali
aktuálne na tento rok, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Zatiaľ ešte na stránke krosu nie je nové tlačivo, ale určite bude. Editovateľné tlačivo by malo byť aj na stránke www.drsr.sk

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Zuziana Pozri príspevok
    Zatiaľ ešte na stránke krosu nie je nové tlačivo, ale určite bude. Editovateľné tlačivo by malo byť aj na stránke www.drsr.sk
    Tlačivá DP na rok 2007 na uvedenej stránke sú, ale cez internet sa ešte nedajú vypĺňať.

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Na stránke krosu by malo byť nové tlačivo podľa mojich informácií dostupné zhruba v polovici februára.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Vypĺňanie daňových priznaní - ide v tomto prípade zrejme skôr o tie jednoduchšie veci - percentuálne uplatnenie výdavkov a podobné jednoduchšie, je dobré robiť aj priamo do tohto programčeka Krosu, ale veď rovnaký výstup hodia aj viaceré účtovné softvéry. Načo potom Kros.
    Mám to tiež stiahnuté, ale používam z rksoft.sk tlačivá, výstupy, pravda jedná sa o prepisovanie. T.r. skúsim či budú brať vytlačené priznania z MRP JU/PU. To by bolo najmenej prácne.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    tlačivo sa dá vyplniť na www.formstudio.sk akurát že sa nedá vytlačiť na bokoch strán bude ich logo

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Adaka Pozri príspevok
    tlačivo sa dá vyplniť na www.formstudio.sk akurát že sa nedá vytlačiť na bokoch strán bude ich logo
    S logom je to predsa úplne nanič. Je možné, že je to len na nalákanie záujmu a po zaplatení to logo už nebude. Ináč predsa ten program by nemal absolútne žiadnu cenu!
    Prosim vas súrne o radu, mam už len par dni a potrebujem vediet či musím podavat danove priznanie.
    Moja situácia je takato:
    V roku 2009 som bol zamestnaný do oktobra, potom sa firma rušial, tak som dostal výpoved, hned som sa zaevidoval na urade prace a 9. decembra som si otvoril živnost, pretože som si našiel prácu v ktorej to bolo potrebné.
    Ak by som teda musel podavat danove priznanie, mam ho podat len od toho deviateho decembra (to je asi blbost), alebo za celý rok, ale z firmy už nedostanem žiadne papiere ani nič a takisto za december nemam žiadnu faktúru.
    Prosím poradte mi niekto.Dakujem

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ak si zo živnosti nemal žiadny príjem-nemusíš podávať DP. Ja ale vždy podávam aj keď nulové. Ty si asi nepožiadal žiadneho zo svojich zamestnávateľov o RZD takže DP si urob sám ak Tvoje príjmy zo závislej činnosti presiahli sumu 2012,85 €. Do DP priznania zahrň všetky svoje príjmy zo závislej činnosti podľa potvrdení od zamestnávateľov.
    Je možné ,že Ti vyjde aj ZP, za predpokladu, že si zo živnosti nevykázal ani príjem, ale ani stratu.
    Pozor!!! si povinný dať aj RZZP za rok 2009

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    xanderhell Pozri príspevok
    Prosim vas súrne o radu, mam už len par dni a potrebujem vediet či musím podavat danove priznanie.
    Moja situácia je takato:
    V roku 2009 som bol zamestnaný do oktobra, potom sa firma rušial, tak som dostal výpoved, hned som sa zaevidoval na urade prace a 9. decembra som si otvoril živnost, pretože som si našiel prácu v ktorej to bolo potrebné.
    Ak by som teda musel podavat danove priznanie, mam ho podat len od toho deviateho decembra (to je asi blbost), alebo za celý rok, ale z firmy už nedostanem žiadne papiere ani nič a takisto za december nemam žiadnu faktúru.
    Prosím poradte mi niekto.Dakujem

    Keď sa firma rušila, tak bola povinná ti dať potvrdenie o príjme, bola by veľká škoda keď si tam robil, určite ti stiahli nejakú daň, aby si nepodal DP. Potrebuješ k tomu to potvrdenie o príjme, z ÚP odkedy - dokedy si tam bol a keď si nemal nič zo živnosti tak tam budeš mať nuly. Ale ako SZČO musíš podať RZZP a taktiež si musiš splniť oznamovaciu povinnosť do SP /aj keď nebudeš mať ten príjem - čiže nebudeš od 1.7. platiť do sociálky ale povinnosť ti vzniká do 30.06 a to je na základe DP/. Z tej stiahnutej dane od zamestnávateľa by ti možno aj vrátili. Ja by som si podala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.