Zavrieť

Porady

Jednostranné ukončenie dohody--POMOC!

Prosím poradte mi ako ukončiť dohodu so zamestnávateľom. Nechcem ju ukončiť dohodou, lebo viem že sa nedohodneme. Poradíte mi vzor kde ukončím okamžite s nim dohodu? Zo zmluvy nijak nevyplýva možnosť ukončenia, takže viem že sa da jednostranne ukončiť. Niekde som čítal že sa to da ale s 15 dňovou lehotou, 1 dňova neexistuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aj keby to bola dohoda o prac. cinnosti, do konca juna je od dnes 15 dni, aj vypovedou koncis 30.6. aj dohoda ti konci 30.6.
    Ak sa so zamestnavatelom nedohodnes na skorsom ukonceni, musis do konca mesiaca vydrzat.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lipfik Pozri príspevok
    ale ja nechcem skončiť DOVP dohodou ale jednostranne. to sa nedá?
    Nie, nedá. DOVP sa dá ukončiť v termíne na ktorý je dohodnutá, alebo predčasne, ak si prácu ukončil skôr.

    V tvojom prípade nebola vymedzená výsledkom práce - mal si mať uzatvorenú DoPČ, tak musíš počkať na uplynutie doby na ktorú bola uzatvorená, ak sa s firmou nedohodneš na skoršom ukončení.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    lipfik Pozri príspevok
    ano ale ja nechcem ukončiť DOVP dohodou, ale jednostranne. Dá sa to??
    do pekla na čo sa pytas ked nechces akceptovat odpoved ktora sa ti nepači ???
    mas to tu uz aspon 5x v roznych farbach: nie, neda sa
    Nie je jasné či máš uzavretú dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti. V dohode o vykonaní práce je zadaný termín do kedy máš konkrétnu prácu vykonať. Ak ju dokočíš skôr tak sa dohoda môže ukončiť tým dňom, lebo práca je dokončená. Pre dohodu o pracovnej činnosti platí 15 dňová výpovedná lehota.

    lipfik je offline (nepripojený) lipfik

    lipfik
    Mam Dohodu o vykonaní práce na dobu určitú. Platná ešte do konca júna. Takže ak dobre chápem, môžem teraz písomne oznámiť že moja práca skončila týmto dňom?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lipfik Pozri príspevok
    Mam Dohodu o vykonaní práce na dobu určitú. Platná ešte do konca júna. Takže ak dobre chápem, môžem teraz písomne oznámiť že moja práca skončila týmto dňom?
    Na aký druh práce bola dohoda o VP uzatvorená ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lipfik Pozri príspevok
    Na pomocné práce v depe. rozsah práce 2hod/ deň
    Nie je to dohoda o pracovnej činnosti ?

    lipfik je offline (nepripojený) lipfik

    lipfik
    ano maš pravdu ale pri dohode o vykonani prace neverim že sa neda skončiť jednoňovou výpoveďov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lipfik Pozri príspevok
    ano maš pravdu ale pri dohode o vykonani prace neverim že sa neda skončiť jednoňovou výpoveďov.
    DOVP môžeš skončiť dohodou - so súhlasom zamestnávatela. Tam sa žiadna výpoveď nedáva.
    Na prácu, ktorú vykonávaš, si mal mať uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti, kde je výpovedná doba 15-dňová.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lipfik Pozri príspevok
    ano maš pravdu ale pri dohode o vykonani prace neverim že sa neda skončiť jednoňovou výpoveďov.
    Ked to nemas v dohode tak definovane, neda sa.
    ZP definuje, ze dohoda o vykonani prace konci vykonanim dohodnutej prace.
    To si pri podpise dohody malokto uvedomuje, aj kopec zamestnavatelov to robi zle ...vid tvoj pripad, to mala byt na 99% dohoda o prac. cinnosti (podla def. 2 hod./denne)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lipfik Pozri príspevok
    ano ale ja nechcem ukončiť DOVP dohodou, ale jednostranne. Dá sa to??
    Čítaš čo ti píšeme - inak sa to pred uplynutím doby nedá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.