Zavrieť

Porady

K akému lekárovi mám ísť?

Dobrý deň, prosím Vás o informáciu k akému lekárovi mám ísť v prípade podvrtnutia kolena (prasklo mi v ňom pri futbale, zatiaľ neopucha, ale silne bolí a neviem poriadne hýbať nohou)?
Ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopédom a chirurgom.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    mato_98 Pozri príspevok
    Chirurgia
    ty si mu už vyšetril to koleno? ked je to pre teba "vyriešené"?

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Vyriešené!

    Bol som nakoniec u obvodného, ktorý ma odporučil na chirurga, pretože ten je na úrazy, ortopéd, je skôr na neúrazové problémy.
    Chirurg mi nasadil týždňovú liečbu, keď nepomôže, tak potom konzultácia na tramatológii - najlepšie na kvalitnej športovej klinike.
    buchač ...tak som to aj predpokladal , že takýto koniec bude ...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pohotovosť, traumatológia.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lujza.j Pozri príspevok
    ty si mu už vyšetril to koleno? ked je to pre teba "vyriešené"?
    Je to radosť, že máme takýchto lekárov. A nemusí mať ani zmluvu so ZP

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..mne sa páči tá veta ""ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopedom a chirurgom""...šmarjá, to čo je ?..hlavne sa nerozhoduj príliš dlho!..

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Pokiaľ sa to výrazne nezhorší tak pôjdem v pondelok, len neviem, či je na to lepšie navštíviť ortopéda alebo chirurga, nemám skúsenosti s takýmito úrazmi alebo úrazmi vôbec. Viete teda niekto, za kým mám ísť, aby som neobehal celý pondelok len doktorov?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    freddy87 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o informáciu k akému lekárovi mám ísť v prípade podvrtnutia kolena (prasklo mi v ňom pri futbale, zatiaľ neopucha, ale silne bolí a neviem poriadne hýbať nohou)?
    Ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopédom a chirurgom.
    Ďakujem za radu.
    Pred rokmi sa mi stalo presne toto. Mama bola zdravotná sestra a odborne mi to obviazala elastickým obväzom. Nebol som s tým nikde. Bolelo to dlho, aj elastický obväz som nosil vyše pol roka, potom sa bolesť stratila a noha funguje. Ak to neopuchne, netreba ísť nikde, ale je to len moja autentická skúsenosť. Aj výrony do členka som mal často. S prvým som bol u lekára, dostal som dlahu, ostatné som iba oviazal elastickým obväzom a citlivo rozchodil.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    pepsikova Pozri príspevok
    ..mne sa páči tá veta ""ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopedom a chirurgom""...šmarjá, to čo je ?..hlavne sa nerozhoduj príliš dlho!..
    No ja sa v tom nevyznám. Ale ak by mal problémy s pätou, tak najlepší by bol patológ?
    misoft Jasne! Patológ Patočka to istí!

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    čo bláznite všetci?Stal sa uraz tak má ísť na urazovku a teraz,nie v pondelok.
    misoft Alebo v reči "laikov" traumatológiu - isto i kosťovú fotečku budú chcieť.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ortopédia, nie chirurgia....alebo traumatoortopedická ambulancia

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    freddy87 Pozri príspevok
    Vyriešené!
    Bol som nakoniec u obvodného, ktorý ma odporučil na chirurga, pretože ten je na úrazy, ortopéd, je skôr na neúrazové problémy.
    Chirurg mi nasadil týždňovú liečbu, keď nepomôže, tak potom konzultácia na tramatológii - najlepšie na kvalitnej športovej klinike.
    len tkú nájsť to je umenie...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    freddy87 Pozri príspevok
    Pokiaľ sa to výrazne nezhorší tak
    pôjdem v pondelok, len neviem, či je na to lepšie navštíviť ortopéda alebo chirurga, nemám skúsenosti s takýmito úrazmi alebo úrazmi vôbec. Viete teda niekto, za kým mám ísť, aby som neobehal celý pondelok len doktorov?
    ...nooooo , ak až v pondelok .....

    Ja by som na Tvojom mieste ( sám vravíš , že nemáš skúsenosti ) šiel k obvodnému ...aj keď v dnešnej dobe už nie sú potrebné výmenné lístky ...
    Už len z toho titulu , že sa rozhodneš ísť k ortopédovi a ten Ťa aj tak pošle na chiro .......alebo aj naopak ...

    Keď sa ale už rozhodneš ísť priamo na na to príslušné oddelenie , tak ja osobne ( môj názor ) by som na chirurgiu šiel ...

    Bolo tu ale spomínané aj nejaké spevnenie bandážou elastickým obväzom ...to som v časoch športovania ( vrcholová hádzaná ) bežne aplikoval ....
    Doteraz si musím dávať pozor na kotníky a zápästia ......a samozrejme v šuflíku vždy v pohotovosti elastický obväz...
    lujza.j hádzaná je šialený šport....ked som bola mladučká aj ja...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    freddy87 Pozri príspevok
    Pokiaľ sa to výrazne nezhorší tak pôjdem v pondelok, len neviem, či je na to lepšie navštíviť ortopéda alebo chirurga, nemám skúsenosti s takýmito úrazmi alebo úrazmi vôbec. Viete teda niekto, za kým mám ísť, aby som neobehal celý pondelok len doktorov?
    BXLmiami
    čo bláznite všetci?Stal sa uraz tak má ísť na urazovku a teraz,nie v pondelok.
    ...kto ???.....mýýýýý ???...

    ...šak Fredy vydumuje .......o pondelku básni .....

    ...keď mu v noci spuchne , potom založí novú tému .....

    " Čo s opuchnutým neliečeným kolienkom ? "
    lujza.j hmmm...kolienko by som si dala....pečenééé

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.