Zavrieť

Porady

Hospitácia

Existuje počet ohraničujúci hospitácie na hodine a je možné, aby riaditeľ/ka školy prišla za učiteľom a oznámila mu, že celé 2 týždne bude ku nemu chodiť na hospitácie? Ďalej by som sa chcela opýtať, či na hospitácie može chodiť, len riaditeľ/ka, lebo som čítala, že môže poveriť písomnou formou iného učiteľa (neviem, či aj viacerých učiteľov) je možné, aby som si túto písomnú formu vyžiadala? Ďakujem.
taiko riaditelka nejak vysvetlila potrebu tolkych hospitacii ?
anika.1 Nie, bolo mi to iba oznámené, mali sme nejaké nezhody, tak si myslím, že to je ten pravý dôvod, tak preto ma to zaujímalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ak je začínajúci učiteľ tak prečo nie? Tá hospitácia môže byť prospešná pre obe strany. A ak sa chcú niekoho zbaviť, tak to spravia tak alebo onak.
    anika.1 Učím dlhšie ako samotná pani riaditeľka (skoro 20 rokov), takže tie skúsenosti sú ozaj bohaté.
    willma tak potom platí posledná veta.

    Semetrika1 je offline (nepripojený) Semetrika1

    Semetrika1
    Riaditeľka má právo chodiť na hospitácie kedykoľvek. Musí to vyučujúcemu oznámiť. Ak má vyučujúci v daný deň nejaký problém, zdravotný, rodinný... skrátka taký, ktorý sa dá zdôvodniť, môže v daný deň nesúhlasiť s hospitáciou. Samozrejme, že tak nemôže robiť každý deň. Riaditeľka môže chodiť na hospitáciu jednému vyučujúcemu a nemusí to zdôvodňovať.

    Zákon to neprikazuje.
    Ale aj ja by som považovala za šikanu, keby chodila na hodiny iba mne a ešte k tomu 2 týždne.

    Riaditeľka má právo poveriť touto činnosťou aj inú osobu, alebo ju prizvať na hospitáciu. Je to najmä v prípade, že ide na hodinu napr. francúzštiny a ona tento jazyk neovláda.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak by pomohlo
    http://www.komoraucitelov.org/clanok...-skolstvo.html
    a asi by som zavolala na Slovenskú komoru učiteľov
    anika.1 Ďakujem pekne.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Neviem si predstavit, zeby podriadeny vycital svojmu sefovi to, ze ho kontroluje alebo si vyzaduje odovodnenie svojej kontroly ako spomina vyssie taiko. Nadriadeny ma jednoducho pravo kontrolovat a usmernovat podriadenych a patri to do jeho pracovnej naplne.
    anika.1 Pán Jakubec, aby bolo jasné, nikomu nič nevyčítam, len aj podradený má právo sa informovať, čo si jeho nadriadený môže dovoliť a čo nie.
    buchač Nadriadeny ma jednoducho pravo kontrolovat a usmernovat podriadenych a patri to do jeho pracovnej naplne.
    ========================
    - Právo ? Áno.
    - Kontrolovať ? Áno.
    - Usmerňovať ? Hm...kedy ako a kto ako.
    - Šikanovať ? NIE !
    http://spravy.pravda.sk/domace/clano...i-sikanovaniu/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.