Zavrieť

Porady

ukoncenie podnikania vos

Prosim mate niekto skusenosti s ukoncovanim cinnosti verejnej obchodnej spoločnosti?
Potrebujem vediet hlavne kde hladat informacie, nasla som nieco v obchodnom zakonniku, a to ze ak firma nema ziaden majetok môze ukoncit cinnost bez likvidacie. Spolocnici su rozhodnuti ukoncit, majetok nemaju ziadny ostala im tam len pokladna a zavazky voci nim.
Co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zdaňovacie obdobie začína 1.1 a končí 31.12, neplatí v prípaddoch: ak sa daňovník zrušuje likvidáciou, zrušenie zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok M, vstup do likvidácie, konkurz.., pri zmene právnej formy,zmena zdaňovacieho obdobia z kalendárneho roka na hospodársky rok a naopak.

    T.j. Vašim ZO je kalendárny rok, nejde o mimoriadnu UZ.
    U daňovníka, kt. je spoločníkom vo.s. je súčasťou ZD aj časť ZD spoločnosti pripadajúcej na spoločníka.
    ZD daňovníka, kt. je v.o.s. sa zisťuje za spoločnosť ako celok. ZD sa medzi jednotlivých spoločníkov delí v takom pomere, v akom sa medzi nich rozdeľuje zisk podľa spoločenskej zmluvy, ak nie je určené v spol.zmluve rozdelenie zisku, ZD sa delí medzi jednotlivých spoločníkov rovným dielom, ako aj strata.

    Všetko sa to odvíja od spoločenskej zmluvy, pričom spoločníci majú nárok na vyrovnací podiel, ktorý je v zmluve zakotvený. Ako to majú zmluvne dohodnuté, to nevieme....

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Zaujimalo by ma este ked klasicky ukoncim rok ostane mi v suvahe nieco v pokladni a zavazky ako ich v danovom priznani vysporiadam?
    človiečik Vladimír Ozimý
    a vos podáva za seba daňové priznanie? nerozdeľuje sa to medzi spoločníkov a každý si to zdaní sám? ....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    a vos podáva za seba daňové priznanie? nerozdeľuje sa to medzi spoločníkov a každý si to zdaní sám? ....
    Podanie daňového priznania a zdanenia zisku v prípade v.o.s. sú dve veci.
    Samozrejme, že v.o.s. podá DPPO, vyplňuje ho však po riadok myslím 320-Časť základu dane alebo daňovej straty, vykázanej spoločnosťou, pripadajúca na komplementárov a na spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti - čím sa základ dane (daňovej straty) pre v.o.s. = 0.
    No a ako fyzické osoby si do svojho DP prenášajú svoj podiel z riadku 320...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    horka Pozri príspevok
    Neviete vsak co s nevysporiadanou pokladnicou a zaväzkami???????
    Uhraď záväzky....

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    horka Pozri príspevok
    Ono by to bolo mile keby pokladna nebola 25 tis a zavazky 250tis.
    Milé, ako milé. Spoločníci v.o.s. ručia za záväzky celým svojím majetkom. Iné teda spoločníkom v.o.s. ani neostáva, pokiaľ chcú mať pokoj s exekútormi.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    horka Pozri príspevok
    Ono by to bolo mile keby pokladna nebola 25 tis a zavazky 250tis.
    Najprv si tvrdila, že máš iba pokladňu a záväzky voči spoločníkom. Pravdu povediac s takou súvahou som sa ešte nestretol, aby aktíva boli 25 a pasíva 250... A tých 225 máš kde?

    P.S. keby tých 225 bola iba pohľadávka voči spoločníkom (napr. z titulu neuhradenej straty), a keď záväzky sú taktiež iba voči spoločníkom, tak to môžeš vzájomne vyrovnať (poklad. dokladmi, zápočtom...)
    Naposledy upravil Stefan2005 : 14.12.07 at 19:22 Dôvod: pridané P.S.
    Ahojte. Stale citam ohladom ukoncenia vos. Prebrala som uctovnictvo po uctovnikovi,ktory uz nie je medzi nami a preto mam trosku problem. Od roku 2005 evidujem ostatne zaväzky, ktore neviem z kade pochadzaju a potrebujeme ukoncit v.o.s, lebo sme založili s.r.o. Majetok by som chcela do konca účt. obdobia predat, tzn. ze k ukonceniu by som mala len zaväzky. Poradte prosim, co so zaväzkami a ako postupovat pri ukonceni v.o.s. Ak mate niekto skusenosti so zrusenim, pomozte prosim kde zacat a ako postupovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.